Atbalsti vietējo kultūru: teātri aicina iegādāties īpašus suvenīrus

Pievienot komentāru

Teātra mākslas cienītājiem rasts labs veids, kā atbalstīt minēto kultūras nozari. Nacionālais teātris un Liepājas teātris aicina cilvēkus iegādāties viņu izveidotus īpašus suvenīrus. Nacionālais teātris šajā virzienā ir gājis vistālāk, tur jau izveidota īpaša apģērbu līnija, savukārt Liepājas teātra piedāvājumu var dēvēt par ekskluzīvu.

Aktieri jau paguvuši uzmērīt jaunos apģērbus ar Nacionālā teātra mākslinieku izstrādātu dizainu. Tie ir šādi džemperi un T krekli, kas radīti līdz ar teātra jauno vizuālo identitāti.

Nacionālā teātra pārstāve Lolita Grāvīte norāda, ka teātra apģērbu līnija tiek izgatavota tikai tad, kad pircējs to pasūta interneta veikalā. Tas ļauj neveidot liekus uzkrājumus un veiksmīgi piemēroties pieprasījumam. Šis ir viens no veidiem, kā atbalstīt sev mīļu teātri ierobežojumu laikā.

“Mūsu ieguldījums ir darbs, vispār izpratne, jo tā nav mūsu joma, mūsu sfēra ir un paliek teātris. Tas ir veids, kā cilvēki var mūs atbalstīt, un veids, kā mēs varam iet pie skatītājiem,” teic Nacionālā teātra pārstāve.

Tagad pieejamajam dizainam jau drīzumā sekos arī turpinājums. Nacionālā teātra gleznotājs un dekorators Gustavs Filipsons skaidro, kur viņš saredzēja iedvesmu savu darbu radīšanai. Starptautiski atzītais mākslinieks jau iepriekš bija uzsācis fotografēt dažādās pēdas, kas paliek pēc izrāžu tapšanas. Fotodarbi drīzumā nonāks uz apģērbiem un būs pieejami plašam cilvēku lokam.

“Atgādina kaut kādu masku vai ar ragiem, vai bez ragiem, katrā gadījumā tas ir konkrēts tēls. Metāla darbnīcā izmantota kā virsma, uz kā nopūstu vai nokrāsotu kādas detaļas, metāla detaļas. Saules vai mēness aptumsums,” saka Nacionālā teātra dekorators un gleznotājs.

Jau gatavie darbi un arī topošie ir un būs pieejami interneta veikalā – to var atrast Nacionālā teātra mājaslapā.

Tāpat arī Liepājas teātra piedāvājumu iespējams apskatīt un iegādāties attālināti. Liepājas teātrī 2018. gadā notika pārbūve. Izmaiņas skāra arī skatuves dēļus, kas tagad ir pieejami kā neparasts suvenīrs.

“Mēs esam šodien ieradušies abi, ar mūsu grīdas fragmentu. Paņemto viņu rokās, tā vien sauc viņa forma, viņa stāsts. Tu saproti, ka šī virsa ir tik daudz piedzīvojusi, ka viņa ir gluži vai leģendāra,” teic Liepājas teātra pārstāve Eva Cierkuze.

Jāatgādina, ka atšķirībā no Nacionālā teātra piedāvājuma Liepājas teātra skatuves dēļi ir ierobežotā skaitā un to vairs nav palicis daudz.