Arvien vairāk bērnu izglītojas auklītes vadībā

0 Komentāru

Arvien vairāk bērnu šobrīd nedodas uz bērnudārzu, tāpēc Ķekava nolēmusi atbalstīt šādas ģimenes un tur jau kādu laiku darbojas auklīšu dienests. Ķekavā secināts, ka jau vairākus gadus pieaug to bērnu skaits, kuri rotaļājas un izglītojas auklīšu vadībā.

Katrīnas un Jāņa ģimenē ir divas sešus un trīs gadus vecas meitenes. Vecākā un arī jaunākā māsa darbadienās uz bērnudārzu nedodas, bet ik rītu pie viņām uz mājām nāk auklīte: “Atradām auklīti sākumā pirmajai meitai, pēc tam, kad vēl māsa bija puncī, tad jau teicām, lai rezervē vietu arī māsai.”

Auklīte nodarbojas ar abām māsām. Viņas ne tikai spēlē spēles un rotaļājas, bet arī apgūst dažādas prasmes, kas vēlāk būs nepieciešamas pirmsskolā: “No vienkāršas pieskatīšanas ir audzis arī, ka kaut ko māca, ir arī izglītība.”

Ķekavā ar pašvaldības atbalstu 200 auklītes pieskata 370 bērnus. Vismaz vienam no vecākiem ir jābūt deklarētam attiecīgajā pašvaldībā, un tad ir iespēja saņemt 170 eiro mēnesī līdzfinansējumu auklītes pakalpojumu nomaksai.

“Pašvaldība sedz daļu, un otro daļu sedz vecāks. Tas ir tāds foršs pārejas posms no pusotra līdz trīs gadiem.” Ķekavas pašvaldības pārstāve Vera Kļaviņa norāda, ka ar auklīšu palīdzību pašvaldība risina vietu trūkumu bērnudārzos jaunākajiem bērniem. Auklītes sadarbojas ar bērnudārziem, tāpēc bērni mājās izglītību iegūst pēc vienota parauga.

“Īstenībā ir ļoti labas atsauksmes no bērnudārziem. Tie bērni, kas nāk no auklītēm, viņi jau ir mācīti un var pilnvērtīgi apgūt pirmsskolas izglītības programmu,” teic Ķekavas pašvaldības pārstāve.

Ķekavā auklīšu dienests darbojas jau kopš 2012. gada. Taču pirmie, kas ieviesa šādu pakalpojumu, bija liepājnieki. Kopš tā laika arvien vairāk pašvaldības vietu trūkumu bērnudārzos risina līdzfinansējot auklīšu darbu.

0 Komentāru