1 komentārs
Zviedrijas iznīcinātāji virs Baltijas jūras izsekojuši divus Krievijas bumbvedējus
Foto: LETA

Zviedrijas iznīcinātāji Gripen ceturtdien pacēlušies gaisā, lai izsekotu divus Krievijas bumbvedējus starptautiskajā gaisa telpā pie Zviedrijas, paziņojis Zviedrijas armijas virspavēlnieks Sverkers Jēransons.

Divi Krievijas bumbvedēji TU-22M lidoja virs Somu līča un Baltijas jūras, bet pagriezās atpakaļ, kad tiem pietuvojās divi Zviedrijas iznīcinātāji Gripen, intervijā Zviedrijas Radio atklāja Jēransons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zviedru iznīcinātāji nofotografēja krievu bumbvedējus, kuri Zviedrijas gaisa telpā neielidoja.

Jēransons norādīja, ka Krievija ir palielinājusi savu militāro lidojumu skaitu, acīmredzot vēloties izrādīt savu lielvaras statusu.

Pirms diviem mēnešiem Zviedrijas gaisa spēki un citu valstu gaisa spēki ziņoja, ka četras Krievijas militārās lidmašīnas ielidojušas starptautiskajā gaisa telpā pie Zviedrijas ar izslēgtiem autoatbildētājiem, tādējādi paliekot civilajam radaram neredzamām.

Arī NATO atzinusi, ka Krievija pēdējo gadu laikā palielinājusi savu militāro lidojumu skaitu Ziemeļeiropā.

Zviedrija, līdzīgi kā Somija, nav NATO dalībvalsts, bet kopš 1994.gada sadarbojas ar aliansi programmā Partnerattiecības mieram (PFP) un piedalījusies arī NATO komandētajā misijā Afganistānā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl