Zviedrija turpina medīt ārvalstu zemūdeni

0 Komentāru
Zviedrija turpina medīt ārvalstu zemūdeni
Swedish corvette HMS Stockholm patrols at Jungfrufjarden in the Stockholm archipelago on October 20, 2014. Sweden's military has since October 17, 2014 deployed planes and ships in the Stockholm Archipelago in the biggest operation since the Cold War against what it says is a foreign threat in the waters. AFP PHOTO / ANDERS WIKLUND / TT NEWS AGENCY / SWEDEN OUT (FOTO: SCANPIX)

Zviedrija šodien turpināja medīt ārvalstu zemūdeni Stokholmas arhipelāgā, īstenojot lielāko armijas mobilizāciju valstī kopš Aukstā kara laikiem. Tiek ziņots, ka visi civilie kuģi aicināti atstāt teritoriālos ūdeņus uz dienvidiem no Stokholmas. Pastāv aizdomas, ka tā ir Krievijas zemūdene, taču Maskava to noliedz. 

Zemūdenes meklēšana Baltijas jūrā, mazāk nekā 50 kilometrus no Stokholmas, tika uzsākta piektdien. Šobrīd Zviedrijas armijas īstenotā operācija pavirzījusies tālāk uz dienvidiem, taču zemūdeni joprojām nav izdevies uziet.

Zviedrijas mēdiji vēsta, ka civilajiem transportlīdzekļiem ieteikts turēties vismaz 10 kilometru attālumā no militārajiem kuģiem, kas piedalās operācijā. Preses konferencē svētdienas vakarā Zviedrijas armijas pārstāvji demonstrēja fotoattēlu, kurā redzams meklētais peldlīdzeklis. Aculiecinieks, kas uzņēmis šos foto, stāsta, ka objekts pacēlies virs ūdens un pēc tam atkal iegrimis.

Šis ir viens no trīs lieciniekiem, kura stāstīto armija vērtē kā ticamu. Tomēr armijas pārstāvji atsakās nosaukt konkrētu valsti, kas tiek turēta aizdomās par zemūdens aktivitātēm Zviedrijas teritorijā.

Zviedrijas amatpersonas saņēmušas vairākus ziņojumus arī par melnās drēbēs tērptu cilvēku, kas šajā teritorijā manīts brienam gar krastu. Tas radījis augsni spekulācijām par iespējamu Krievijas specdienestu darbību arhipelāgā, kas ir populāra atpūtas vieta un sastāv no tūkstošiem nelielu salu. Noslēpumainās zemūdenes meklēšana tika sākta pēc pārtverta trauksmes signāla.

Tomēr Krievijas aizsardzības ministrija vēl vakar paziņoja, ka Baltijas jūrā nav noticis neviens negadījums, kurā būtu iesaistīti tās peldlīdzekļi.

Baltijas jūras piekrastes valstīs Krievijas militārās ambīcijas tiek uztvertas ļoti jūtīgi, jo īpaši pēc martā notikušās Krimas aneksijas.

Vēl pagājušajā mēnesī Zviedrija ziņoja, ka tās gaisa telpā ielidojušas divas Krievijas gaisa spēku lidmašīnas, nosaucot šo incidentu par nopietnu pārkāpumu. Notiekošais draud izvērsties par reālu pārbaudījumu jaunā premjera Stēfana Lēvena valdībai, mazāk nekā trīs nedēļas kopš viņa stāšanās amatā.

Vienlaikus tas atsaucis atmiņā Aukstā kara laikus, kad Padomju Savienības jūras spēku aktivitātes tika konstatētas biedējoši tuvu neitrālās valsts karabāzēm.
0 Komentāru