Zviedrijā oficiāli ievieš sešu stundu darba dienu

121 komentārs
Zviedrijā oficiāli ievieš sešu stundu darba dienu
Blondinrikard Fröberg / Flickr

Zviedrija oficiāli samazinājusi oficiālo darba stundu skaitu dienā, proti, tagad zviedriem darba diena ilgs sešas stundas.

Tajā pašā laikā tas nekādi neietekmēs darbinieku algas. Tas viss – pateicoties ekspertiem, kas spējuši izskaidrot, ka darbinieki izdara to pašu darba apjomu sešās stundās iepriekšējo astoņu stundu vietā. Taču vienlaikus – viņu produktivitāte būtiski palielinās un paliek vairāk enerģijas un laika darīt lietas, kas nav saistītas ar darbu. Rezultātā – cilvēki gluži vienkārši kļūst laimīgāki un arī – veiksmīgāki.

Jaunā kārtība jau pirms aptuveni trīs nedēļām ieviesuši vairāki darba devēji, piemēram, slimnīcas, pansionāti un autosaloni.

Aptauja

Vai arī Latvijā vajadzētu pāriet uz sešu stundu darba dienu?

Rezultāti:
95%

5%

Foto: Zviedrijas iedzīvotāji

Skaties VIDEO!

Save

Save

TOP komentāri

 • guņča
  +224 +208 -16

  guņča

  mums Latvijā ir sākumā jācīnās par 8 stundu darba dienu jo pārsvarā šeit cilvēki strādā 10 - 12 stundas un retiem izņēmumiem ir 8 stundas,tad par ko mums vispār runāt
 • hypnose
  +219 +207 -12

  hypnose

  es arī par 6 stundu darba laiku, savādāk izņemot darbu neko citu neredzi( ne bērnu , ne vīru, nav laika saviem hobijiem) un savas brīvdienas vnk noguli, jo esi pārguris pēc darba
 • matains

  matains

  Jāņem vērā, ka kas tāds var tikt ieviests tikai valstī, kurā tauta māk strādāt. Jebkurā postpadomju valstī tas neietu cauri.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl