Zviedrija oficiāli atzinusi Palestīnas valsti

Komentāri
Zviedrija oficiāli atzinusi Palestīnas valsti
FOTO: LETA

Zviedrija ceturtdien, 30. oktobrī,  oficiāli atzinusi Palestīnas valsti, kļūstot par astoto Eiropas Savienības valsti, kas to izdarījusi. Tikmēr Eiropas Komisija pagaidām vilcinās ar oficiālu Palestīnas atzīšanu, norādot, ka tas ir katras dalībvalsts kompetencē.

Zviedrijas valdības lēmums atzīt Palestīnas valsti jau izpelnījies pateicību no palestīniešu prezidenta un kritiku no Izraēlas, kā arī ASV, kas ir Izraēlas galvenais atbalstītājs. Tomēr Zviedrijas ārlietu ministre norāda, ka Palestīnas valsts atzīšanai ir loģisks pamatojums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zviedrijas ārlietu ministre norādīja, ka šādā veidā Stokholma pauž atbalstu mērenajiem palestīniešiem, padarot viņu valsts statusu vienlīdzīgāku Izraēlai miera sarunās, kā arī dod cerību jaunajai paaudzei abās robežas pusēs.

”Mēs esam redzējuši jaunu apmetņu būvēšanu un vardarbību gan Jeruzalemē, gan Rietumkrastā. Un pēdējo sešu gadu laikā mēs esam redzējuši trīs karus Gazā. Mēs arī esam redzējuši daudzu jauniešu radikalizāciju, jo viņiem ir tikai divas izvēles iespējas – vai nu pieņemt situāciju tādu, kāda tā ir, vai arī ķerties pie vardarbīgām metodēm. Mēs uzskatām, ka mēs esam devuši atbalstu miera procesam un sarunām,”  norāda Zviedrijas amatpersonas.

Palestīniešu mērķis ir nodibināt savu valsti Izraēlas okupētajā Rietumkrastā un bloķētajā Gazas joslā, ar Austrumjeruzalemi kā šīs valsts galvaspilsētu. Tomēr gadiem ilgušie mēģinājumi vienoties ar izraēliešiem nav vainagojušies ar jūtamu progresu, tāpēc Palestīnieši šobrīd mēģina vienpusēji panākt savas valsts nodibināšanu.

Reaģējot uz Zviedrijas lēmumu, Eiropas Komisija paziņojusi, ka Palestīnas valsts atzīšana ir dalībvalstu kompetencē.

ANO Ģenerālā Asambleja jau pirms diviem gadiem atbalstīja de facto Palestīnas valsts atzīšanu, taču no Rietumeiropas valstīm Zviedrija ir pirmā, kas to izdarījusi oficiāli, atspoguļojot starptautiskās sabiedrības augošo satraukumu par lēno progresu Izraēlas un palestīniešu miera sarunās.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl