Zviedrija nāk klajā ar aprīkojuma palīdzības paketi medicīnas iestādēm Latvijā

2 komentāri
Zviedrija nāk klajā ar aprīkojuma palīdzības paketi medicīnas iestādēm Latvijā
AFP/SCANPIX

Lai palīdzētu cīņā ar Covid-19, Zviedrija Latvijai nosūtīs papildu aprīkojumu Covid-19 pacientu aprūpei, vēsta Zviedrijas vēstniecība Latvijā mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Zviedrija Latvijai palīdzēs ar 120 ventilatoriem, 30 sūkņiem un nedaudz vairāk kā 300 monitoriem, Eiropas Savienības samitā Briselē Latvijas premjerministram Krišjānim Karinam (JV) piektdien, 22.oktobrī, paziņojis Zviedrijas Ministru prezidents Stefans Lēfvens.

“Runājot par aprūpes vietu pieprasījumiem, dialogs notiek ar reģioniem. Pēc pieprasījuma, izmantojot Zviedrijas civilo neparedzētu situāciju aģentūru, mēs kartēsim reģionu atrašanās vietas, lai redzētu, kas ir pieejams,” paudusi Zviedrijas premjera preses nodaļa.

Kā ziņots, aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 2932 jauni Covid-19 gadījumi un saņemti ziņojumi par 26 Covid-19 pacientu nāvi, līdz ar to līdz šim Latvijā dzīvību zaudējuši jau 3018 Covid-19 inficēti cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Līdz ar lielo saslimušo skaitu aizvien strauji turpina kāpt saslimstības divu nedēļu kumulatīvais rādītājs – dienas laikā tas palielinājies no 1539,2 līdz 1605,9 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir līdz šim augstākais Latvijā reģistrētais rādītājs.

2 komentāri