Zviedri meklē krievu zemūdeni

0 Komentāru
Zviedri meklē krievu zemūdeni

Zviedrijas mediji vēsta, ka Stokholmas pievārtē atrodas kāda Krievijas zemūdene, kuru, iespējams, piemeklējusi avārija.

Par to liecina fakts, ka zemūdene ir redzēta, gan arī tas, ka Zviedrija pārtvērusi šifrētu radio ziņojumu no zemūdenes, kas sūtīts uz Kaļiņingradu. Tāpat Baltijas jūrā, iepretim Gotlandei, manīts kāds liels Krievijas tankeris, kas nezināmu iemeslu dēļ faktiski jūras vidū ir apstājies.

Zviedrijas bruņotie spēki jau  piektdienas vakarā paziņoja par militāro operāciju, kas sākta pie Stokholmas salām, reaģējot uz ziņām par aizdomīgu “ārvalstu zemūdens aktivitāti”.

“Mēs esam sākuši izlūkošanas operāciju, kurā iesaistīti kuģi, helikopteri un vairākas sauszemes vienības,” žurnālistiem pavēstīja komandors Jūnass Vikstrems. Viņš piebilda, ka operācija sākta, pamatojoties uz informāciju, kuru sniedzis “ticams avots”.

Vikstrems neprecizēja, cik lielā attālumā no Stokholmas operācija notiek, taču piebilda, ka armija sabiedrību informējusi tāpēc, ka operācijas rajonā ir dzīva satiksme.

Vikstrems norādīja, ka atbilstoši valdības jau iepriekš teiktajam drošības situācija Baltijas jūrā ir pasliktinājusies, taču vienlaikus akcentēja, ka pagaidām operācijas laikā ieroči nav izmantoti.

 

0 Komentāru