Zviedrijā izplatīs miljoniem bukletu par rīcību kara un krīzes gadījumā

Pievienot komentāru
Zviedrijā izplatīs miljoniem bukletu par rīcību kara un krīzes gadījumā
Foto: AFP/ LETA

Saglabājoties spriedzei Rietumvalstu un Krievijas starpā, Zviedrijas valdība laidusi klajā brošūru, kuras mērķis ir sagatavot cilvēkus gadījumam, ja izraisās karš, notiek dabas katastrofas un kiberuzbrukumi.

Brošūrā “Ja izraisās krīze vai karš”, kas ir sagatavota pēc valdības pieprasījuma un publicēta 13 valodās, sniegti padomi par to, kā rast patvērumu, kādus pārtikas produktus noglabāt un kādai informācijai uzticēties.

20 lappušu dokumentā vienkāršā veidā raksturoti draudi, kas pastāv šai Skandināvijas valstij, tādiem kā varbūtējs militārs konflikts, dabas katastrofas un terorakti.

Iepriekšējo reizi šāda brošūra tika izdota vēl Aukstā kara laikā 1961. gadā. Zviedrijas valdība atklāj, ka izdevums tiks nosūtīts 4,8 miljoniem zviedru.

Komentējot situāciju, kāpēc tieši šajā laikā izplatīta šāda brošūra, Itālijas valdība norādījusi, ka neraugoties uz to, ka Zviedrija ir drošāka, nekā daudzas citas valstis, draudi pastāv. Tāpēc esot svarīgi, ka visiem ir zināšanas par to, kas var draudēt, lai var sagatavoties, ja notiek kaut kas nopietns.