Zviedrija grasās deportēt 60-80 tūkstošus bēgļu; kādēļ?

Komentāri
Zviedrija grasās deportēt 60-80 tūkstošus bēgļu; kādēļ?
AFP/LETA

Zviedrijas valdība ir nolēmusi sākumā izraidīt apmēram 60 tūkstošus migrantu, kuriem pērnā gada laikā tika atteikts patvēruma statuss, bet ar laiku šis skaitlis var tikt palielināts līdz 80 tūkstošiem, vēsta LNT Ziņas.

Imigranti no Zviedrijas uz savām mītnes valstīm tiks nosūtīti ar čarterreisiem. Šis process varētu ilgt vairākus gadus, taču konkrētas plāna detaļas pagaidām netiek atklātas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par izraidīšanu ir paziņots laikā, kad Eiropa mēģina tikt galā ar krīzi, kuras gaitā desmitiem tūkstoši migrantu ierodas Grieķijā no Turcijas teritorijas, un viņu plūsmu nekavē pat ziemas laikapstākļi.

Jaunā iniciatīva ir kārtējais apliecinājums, ka sākotnēji siltā zviedru sagaidīšana ir sākusi atsalt. Īpaši situāciju ir saasinājuši pieaugošie uzbrukumi bēgļu centru darbiniekiem. Jaunākajā šādā incidentā bēgļu centrā Kalmāras apvidū 19 ar ieročiem bruņojušies jaunieši šonedēļ uzbrukuši darbiniekiem, kas no varmākām paglābušies, iebarikādējoties vienā no centra telpām.

Nespējot izturēt pazemojošo attieksmi un garās rindas pieteikuma izskatīšanai, šobrīd arvien vairāk Eiropas valstīs nonākušo bēgļu paši izlemj doties atpakaļ uz savām mītnes zemēm.

“Mēs Vācijā bijām trīs mēnešus. Viņi mums deva aukstu maizi un siera vai gurķa gabalu. Kā kāds ziemā ar šādu ēdienu vispār var izdzīvot? Mūsu bērni raudāja no bada. Mēs iztērējām 11 tūkstošus dolāru un tagad atgriežamies plikām rokām,” stāsta kāds bēglis.

Šķērsojot Vācijas-Austrijas robežu, daudzi no bēgļiem savas pases ir pazaudējuši vai apzināti iznīcinājuši, cerot, ka tas apgrūtinās viņu deportēšanu.

Lasi vēl