Komentāri
Zviedrijā dubultojies citu Eiropas valstu ubagu skaits
Foto: REGĪNA BORISEVIČA

Imigrantu skaits, kuri Zviedrijā ieceļojuši no citām Eiropas Savienības (ES) valstīm – pamatā no Bulgārijas un Rumānijas – un ubago, gada lakā dubultojies un šobrīd sasniedzis aptuveni 4000, liecina raidorganizācijas SVT dati.

Pēc Lieldienām Zviedrijā dzīvojuši 3400 līdz 4100 ubagu no citām ES valstīm. Salīdzinot – pirms gada tādu bijis no 800 līdz 2000.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No 290 Zviedrijas pašvaldībām 241 atbildējusi uz SVT pētījuma anketas jautājumiem. Tā kā atbildes no visām nav saņemtas, patiesais ārzemju ubagu skaits varētu būt pat lielāks.

Zviedrijas nacionālais koordinators darbam ar mazaizsargātajiem ES pilsoņiem Martins Valfridsons atzina, ka, pamatojoties uz viņa pieredzi, šie skaitļi šķiet “akurāti”.

Šogad Rumānijas un Bulgārijas ubagi parādījušies arī 40 pašvaldībās, kur viņu pērn nav bijis, arī Arvidsjaurā, valsts ziemeļos, un Seflē, Vermlandē, arī teikts SVT pētījumā.

Atbilstoši Stokholmas ilgtermiņa vīzijai ubagu skaitam, kas pārceļas uz Zviedriju, būtu jāsarūk, bet tiem, kas jau ir veikuši tālo ceļu, jāpalīdz.

“Šie ubagi nevar tikt atbalstīti ar tādu pašu pabalstu apjomu, kāds tiek Zviedrijas iedzīvotājiem, bet mums ir jācenšas izmantot mūsu resursi visefektīvākajā veidā, lai viņiem palīdzētu, cik vien daudz iespējams,” norādīja Valfridsons.

Vairums ubagu ir čigāni, kas Zviedrijā ieradušies kā ES tūristi atbilstoši pārvietošanās brīvības nosacījumiem.

Daudzi dzīvo teltīs vai karavānās un iztiku gādā pie veikaliem vai metro stacijā, prasot zviedriem naudu.

Zviedrijas un Rumānijas amatpersonas pēc janvārī Stokholmā notikušajām ministru sarunām apliecināja, ka sadarbosies, lai mazinātu čigānu nabadzību.

“Vietējās varasiestādes Rumānijā un Zviedrijā sadarbosies un sagatavos projektus, lai abās valstīs sasniegtu kopīgus mērķus nodarbinātības un sociālās labklājības jomā,” solīja Rumānijas darba ministre Rovana Plumba.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl