Komentāri
Zviedrijā “antifašistu” sadursmēs ar policiju desmit ievainotie
FOTO: LETA

Protesta akcija pret neonacistiskās “Zviedru partijas” demonstrāciju Malmē, Zviedrijas dienvidos, sestdien pārauga vardarbīgās sadursmēs starp tā dēvētajiem antifašistiem un policiju, kurās ievainoti desmit cilvēki.

No desmit hospitalizētajiem pieci guvuši smagas traumas. Policija aizturējusi vairākus desmitus cilvēku, no kuriem sešiem piemērots apcietinājums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Apmēram 1500 cilvēku ieradās Limhamnas laukumā, lai protestētu pret “Zviedru partijas” mītiņu, kurā bija paredzēta partijas līdera Stēfana Jākobsona uzstāšanās.

Jau pirms viņa uznākšanas uz skatuves “antifašisti” sāka mest dūmu sveces un petardes.

Haoss sākās, kad Jākobsona runas pašā sākumā viņa teikto nomāca protestētāju sauklis: “Nekādus nacistus mūsu ielās.” Viņš tomēr pabeidza savu runu, pēc kuras sākās demonstrantu sadursmes ar policiju.

Pūļa savaldīšanā tika iesaistīta policijas jātnieku vienība, kuriem pretī stājās demonstrantu vidū esošie ekstrēmisti.

Vietējais laikraksts “Sydsvenkan” apgalvo, ka lielākā daļa no protestētājiem esot uzvedusies pienācīgi, taču viņu vidū bijuši cilvēki, kuru mērķis bijis radīt nekārtības.

Atmosfēra vēl vairāk tika nokaitēta, kad policijas jātnieki iejāja laukuma vidū. Kādam protestētājam uzbraucis arī policijas autobuss, un par šo incidentu ierosināta izmeklēšana.

“Mēs bijām spiesti ierasties, jo demonstranti maskās bija izgājuši ārpus laukuma un mums vajadzēja veikt arestus,” Zviedrijas ziņu aģentūru TT informēja policijas preses pārstāve Eva Guna Vestforda.

Aģentūras TT fotogrāfa uzņemtajos attēlos redzams, kā policijas zirgi haosā kāpj pāri cilvēkiem.

“Esmu šokēta par policijas pielietoto pārmērīgo spēku,” uzsvēra demonstrācijas organizētāja Matilda Renkvista.

Vestforda atzina, ka fotogrāfijas rada nepatīkamu priekšstatu, bet policijai bija nepieciešams rīkoties, jo protesti izgāja ārpus kontroles.

No sešiem aizturētajiem, kas paturēti apcietinājumā, viens tiek turēts aizdomās par uzbrukumu policistam.

Vēlāk nedēļas nogalē neonacistu partija sarīkoja mītiņus vēl trijās Zviedrijas pilsētās, tostarp kaimiņos esošajā Helsingborjā, taču tie noritēja bez vardarbīgiem incidentiem.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl