Žurnālista Pāvela Šeremeta slepkavība. Šobrīd izvirzītas vairākas versijas par viņa nāvi

Pievienot komentāru
Žurnālista Pāvela Šeremeta slepkavība. Šobrīd izvirzītas vairākas versijas par viņa nāvi
Foto: AFP / LETA

Ukrainā sākta pazīstamā žurnālista – Kremļa kritiķa Pāvela Šermeta slepkavības izmeklēšana. Sākotnēji izvirzītas vairākas versijas. tostarp tas, ka slepkavība pastrādāta viņa profesionālās darbības vai naidīgu attiecību dēļ.

Tāpat tiek pieļauts, ka slepkavībā iesaistīti Krievijas vai Ukrainas specdienesti. Netiek izslēgta arī versija, ka uzbrukums bijis vērsts pret viņa sievu.

Atgādinām, ka slepkavība notika trešdien, kad Kijevas centrā tika uzspridzināta viņa sievas automašīna, kurā tajā brīdī atradās žurnālists. Visticamāk, eksplodējis automašīnai piestiprināts spridzeklis.

Foto

Pāvels Šeremets Ukrainā dzīvoja pēdējos piecus gadus pēc tam kad pameta darbu Krievijas televīzijā, par iemeslu minot Kremļa spiedienu.  Pametot darbu Krievijā viņš devās uz Kijevu, kur strādāja neatkarīgajā ziņu vietnē Ukrainskaja Pravda.

Šo mediju savulaik dibināja Georgijs Gongadze, kas pats tika noslepkavots pirms 16 gadiem. Viņa slepkavība izraisīja plašu rezonansi, ko daudzi uzskata par pamatu 2004.gada Oranžajai revolūcijai.