Zoodārzā Polijā piedzimis unikāls pingvīns

2 komentāri
Zoodārzā Polijā piedzimis unikāls pingvīns
ZUMAPRESS/SCANPIX

Unikāls baltais pingvīns piedzimis zoodārzā Polijā, un Gdaņskas zoodārza īpašākais iemītnieks pagājušās nedēļas nogalē pirmoreiz tika parādīts mediju pārstāvjiem.

Unikālais baltais pingvīns ir arī ļoti kautrīgs – Gdaņskas zoodārza darbiniekiem nācās viņu pabikstīt ar grābekli, lai īpašo iemītnieku skubinātu iziet no savām četrām sienām.

Mihals Targovskis, Gdaņskas zoodārza direktors norāda, ka šis ir vienīgais baltais pingvīns visā pasaulē. Tas piedzimis pērn decembrī, taču viņam bija nepieciešama īpaša uzraudzība, lai izdzīvotu – jo neraksturīgās ādas krāsas dēļ to apdraud dažādas slimības un infekcijas.

Taču tas nav vienīgais iemesls, kādēļ savvaļā šī pingvīna mūžs būtu krietni īsāks, – eksperti norāda, ka viņam nebūtu lielas izredzes izdzīvot tāpēc, ka viņš ir citādāks nekā pārējie pingvīni. Zoodārzā šo problēmu var kontrolēt – baltais pingvīns tiek turēts kopā ar vecākiem un vēl pāris pingvīniem, kam ir vienalga, kādā krāsā ir viņu krātiņa biedrs.

Lai arī pingvīni nelido, tie ir klasificējami kā putni, precīzāk, nelidojoši jūrasputni, kuru spārni ir ieguvuši airu formu. Pingvīni sastopami tikai dienvidu puslodē, pamatā – Antarktīdā. Tomēr dažas sugas ir sastopamas arī mērenajā joslā, un viena suga – Galapagu pingvīns – dzīvo ekvatora tuvumā.

Pingvīni mājo arī Jaunzēlandē, Austrālijas dienvidos, Dienvidāfrikā un Dienvidamerikā.

2 komentāri