Zirgu mēsli uz ielām un kautiņi uz stacijas perona! Berlīnē “satiekas” viedokļu pretinieki

Pievienot komentāru
Zirgu mēsli uz ielām un kautiņi uz stacijas perona! Berlīnē “satiekas” viedokļu pretinieki
Foto: EPA / LETA

Berlīnes ielās svētdien izgāja tūkstošiem cilvēku, demonstrācijā paužot atbalstu partijai ”Alternatīva Vācijai”, kas ar savu eiroskeptisko, pret imigrāciju un pret musulmaņiem vērsto politisko kursu pērn rudenī notikušajās vēlēšanās iekaroja daudzu Vācijas vēlētāju sirdis, kļūstot par trešo lielāko partiju Bundestāgā.

Tomēr apmēram 5000 ultralabējās partijas atbalstītāju demonstrāciju aizēnoja tās pretinieki, kas Berlīnes ielās bija izgājuši krietni kuplākā skaitā.

Policija lēš, ka šo cilvēku skaits bijis ap 20 000, tātad – četras reizes vairāk. Pārsvarā tie bija gados jauni cilvēki, ar savu klātbūtni uzskatāmi demonstrējot plaisas, kādas Vācijas sabiedrībā izveidojušās kopš 2015. gadā piedzīvotās bēgļu krīzes. Tieši musulmaņu migrantu iespaidīgais pieplūdums palīdzēja veicināt populistisku, labēji noskaņotu viedokļu popularitāti.

Tomēr kopš vēlēšanām “Alternatīva Vācijai” tā arī nav spējusi reāli ietekmēt parlamenta darbu. Berlīnē notiekošās pretējo nometņu demonstrācijas stingri uzraudzīja policija – tās pārsvarā bija mierīgas, un tiek ziņots tikai par vienu cietušo, kurš guvis vieglus ievainojumus.