Ziņotājs: “Cambridge Analytica” ir nodevusi datus Krievijai

1 komentārs
Ziņotājs: “Cambridge Analytica” ir nodevusi datus Krievijai
Foto: AFP / LETA

Atklājas arvien jauni fakti par datu skandālu, kurā ierauts sociālo tīklu milzis ”Facebook”. Bijušais britu kosnultāciju uzņēmuma ”Cambridge Analytica” darbinieks Kristofers Vailijs paziņojis, ka uzņēmums izmantojis Krievijas pētniekus un nodevis sociālo tīklu lietotāju datus uzņēmumiem, kas ir saistīti ar Krievijas izlūkdienestiem.

Uzrunājot ASV senātu, Vailijs, kurš nopludināja informāciju par negodprātīgu sociālā tīkla “Facebook” lietotāju datu nopludināšanu, atklāj, pētnieks Aleksandrs Kogans, kurš radījis “Facebook” lietotāju profilu datu apkopošanas lietotni, vienlaikus darbojies Krievijas finansētos projektos, arī “uzvedības izpētes” jomā.

”Lai būtu pilnīgi skaidrs, es varu pateikt, ka “Cambridge Analytica” nenodarbojās ar tradicionālo mārketingu, bet specializējās dezinformācijas, baumu, kompromātu un propagandas izplatīšanā. Es varu arī apliecināt,ka vadošais pētnieks Aleksandrs Kogans sadarbojās ar Krieviju un Krievija arī zināja par šo projektu, ” norāda Vailijs.

Tikmēr Sociālā tīkla “Facebook” vadītājs Marks Zakerbergs ir piekritis tikties ar Eiropas Parlamenta deputātiem aiz slēgtām durvīm, lai atbildētu uz jautājumiem pēc “Cambridge Analytica” skandāla. Tikšanās paredzēta jau nākamnedēļ.