Komentāri
Zinātnieki atrod vēl vienu apliecinājumu tam, ka uz Marsa bijusi dzīvība
Foto: REUTERS/SCANPIX

Marsa izpētes robots Curiosity uz sarkanās planētas atradis metānu. Uz Zemes tas ir cieši saistīts ar dzīvību, tādēļ no jauna apliecina jau iepriekš zinātnieku izvirzītās teorijas, ka sarkanā planēta reiz bija apdzīvota.

Curiosity metānu atradis pie savas nolaišanās vietas Geila krāterī. Zinātniekiem tas esot bijis liels pārsteigums, jo pirms gada pēc aptuveni astoņu mēnešu ilgiem pētījumiem, zinātnieki paziņoja, ka Curiosity Geila krātera atmosfērā metānu nav atradis. Zinātnieki norāda, ka ūdens un metāns ir galvenie noteikumi dzīvei uz Marsa.

Pagājušajā nedēļā zinātnieki paziņoja, ka viņiem ir izdevies noteikt, ka Curiosity uzietajā 154 kilometrus garajā krāterī pirms miljardiem gadu bijis ezers. Šis atklājums ir vēl viens pavediens teorijām, ka Marss, kas ir Zemei vislīdzīgākā planēta Saules sistēmā, reiz bijis piemērots dzīvībai.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl