Komentāri
Zinātnieki atklājuši vienu no senās maiju civilizācijas noslēpumiem
Ilustratīvs foto: REUTERS/SCANPIX

Meksikas zinātniekiem izdevies atklāt simtgadēm neizzinātu noslēpumu – uzrakstu senās pilsētas Palenkes piramīdā. Zinātnieki uzskata, ka šajās kapenēs apbedīts diženākais maiju civilizācijas vadonis.

Hieroglifs ir iegravēts uz karaļa Pakalosa 28 tonnu smagā sarkofāga. Tika uzskatīts, ka šim uzrakstam varētu būt centrālā nozīmē jaunas informācijas atklāšanai par maiju civilizāciju, un vairāk nekā sešas desmitgades kopš karaļa Pakalosa kapeņu atklāšanas, zinātniekiem beidzot ir izdevies šo hieroglifu atšifrēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim šo hieroglifu pētnieki dēvēja vienkārši par T514.

Pētnieks no Maiju studiju centra Giljermo Bernals sacīja, ka jauna izmeklēšana par jaguāriem, kas maijiem bija svētais dzīvnieks, mudināja viņu saistīt to ar citiem hieroglifiem ar līdzīgu formu. Preses konferencē viņš paziņoja, ka, izmantojot šo metodi, viņš ir atklājis, ka šos hieroglifus var tulkot kā ”deviņu noasinātu bultu nams”.

Maijiem šis vārdu savienojums simboliski nozīmē karu. To arī reprezentē pie kapeņu sienām attēlotie deviņi karotāji.

Karalis Pakaloss bija maiju civilizācijas visslavenākais līderis. Viņš bija dzimis septītajā gadsimtā, un viņš mantoja troni 12 gadu vecumā un kļuva par visilgāko Palenkes pilsētas vadītāju.

Foto:

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl