Komentāri
Zinātnieki atklājuši vienu no senās maiju civilizācijas noslēpumiem
Ilustratīvs foto: REUTERS/SCANPIX

Meksikas zinātniekiem izdevies atklāt simtgadēm neizzinātu noslēpumu – uzrakstu senās pilsētas Palenkes piramīdā. Zinātnieki uzskata, ka šajās kapenēs apbedīts diženākais maiju civilizācijas vadonis.

Hieroglifs ir iegravēts uz karaļa Pakalosa 28 tonnu smagā sarkofāga. Tika uzskatīts, ka šim uzrakstam varētu būt centrālā nozīmē jaunas informācijas atklāšanai par maiju civilizāciju, un vairāk nekā sešas desmitgades kopš karaļa Pakalosa kapeņu atklāšanas, zinātniekiem beidzot ir izdevies šo hieroglifu atšifrēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Līdz šim šo hieroglifu pētnieki dēvēja vienkārši par T514.

Pētnieks no Maiju studiju centra Giljermo Bernals sacīja, ka jauna izmeklēšana par jaguāriem, kas maijiem bija svētais dzīvnieks, mudināja viņu saistīt to ar citiem hieroglifiem ar līdzīgu formu. Preses konferencē viņš paziņoja, ka, izmantojot šo metodi, viņš ir atklājis, ka šos hieroglifus var tulkot kā ”deviņu noasinātu bultu nams”.

Maijiem šis vārdu savienojums simboliski nozīmē karu. To arī reprezentē pie kapeņu sienām attēlotie deviņi karotāji.

Karalis Pakaloss bija maiju civilizācijas visslavenākais līderis. Viņš bija dzimis septītajā gadsimtā, un viņš mantoja troni 12 gadu vecumā un kļuva par visilgāko Palenkes pilsētas vadītāju.

Foto:

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl