Zinātnieki atklāj ap 25 000 jaunu kalnu     

Komentāri
Zinātnieki atklāj ap 25 000 jaunu kalnu     
()

Izmantojot jaunas satelītu novērošanas tehnoloģijas, zinātniekiem izdevies atklāt 25 000 jaunu kalnu virsotņu pasaules okeāna dzelmē. Visi jaunatklātie kalni ir vismaz pusotru kilometru augsti.

Līdz šim zinātnieku rīcībā bija pieejami satelīti, kas jūras dzelmē spēja identificēt topogrāfiskas izmaiņas vismaz 2000 metru augstumā, tāpēc zinātnei līdz šim bija zinām ap 5000 kalnu, kas ir vismaz 2000 metru augsti. Līdz ar jaunākām un precīzākām tehnoloģijām, ar ko aprīkoti satelīti, pasaules karte ir papildināta ar līdz pat 25 000 virsotnēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Līdz ar tehnoloģiju attīstību, zemūdens virsotņu skaits pieaug teju ģeometriskā proporcijā,” pavēstīja  Skripsa okeanogrāfijas institūta pārstāvji Sandiego.

Tas, protams, arī nozīmē to, ka okeāni un jūras slēpj vēl vairāk mazāka izmēra kalnu un kalnu grēdas.

Padziļināta ūdens dzelmju izpēte un precizēšana ir ārkārtīgi nozīmīga, piemēram, zvejniecības nozarēm, jo šo kalnu grēdu rajonos koncentrējās bagātīgi zivju krājumi.

Precizēta zemūdens topogrāfija ļaus zinātniekiem arī labāk saprast, kā veidojas un kas ietekmē zemūdens straumes.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl