Komentāri

Pasaules Veselības organizācija noraidījusi vairāk nekā simt vadošo zinātnieku aicinājumu – Zikas vīrusa dēļ atcelt Riodežaneiro olimpiskās spēles, kas notiks augustā. Organizācija uzskata, ka spēļu atcelšana būtiski nemainīs vīrusa izplatīšanos. Turpretī zinātnieki brīdina, ka NEatceļot Olimpiskās spēles, tiek radīts nevajadzīgs risks.

Ar atklātu vēstuli Pasaules Veselības organizācijā ir vērsušies 150 zinātnieki, to skaitā, no tādām prestižām universitātēm kā Oksforda, Hārvarda un Jēla. Viņu vērtējumā, odu pārnēsātā Zikas vīrusa dēļ Rio olimpiskās spēles būtu jāatceļ vai jāpārceļ.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vēstulē teikts, ka “Tiek radīts nevajadzīgs risks, jo 500-ts tūkstoši ārzemju tūristu no visām valstīm apmeklēs olimpiskās spēles. Potenciāli iegūstot vīrusu un atgriežoties savās mājās, tas var kļūt endēmisks.”

Turpretī Pasaules Veselības organizācija zinātniekiem nepiekrīt. Organizācijas eksperti uzskata, ka spēļu atcelšana būtiski nemainīs vīrusa izplatīšanos. Un līdzīgu viedokli pauž arī ASV Slimību kontroles un novēršanas centrs.

Tikmēr Brazīlijas valdība ir pārliecināta par valsts spēju mazināt Zikas vīrusa izplatību un uzsver, ka Riodežaneiro ir pilnībā gatava gada lielākajam notikumam sportā.

Zikas vīrusu pirmo reizi atklāja 1940. gados Ugandā, bet Brazīlijā epidēmija sākās pirms gada. Tagad vīruss ir konstatēts vairāk nekā 60 valstīs. Lai gan slimības norise ir viegla, smagas sekas tas rada jaundzimušajiem, kuri pasaulē nāk ar pārmērīgi mazu galvu. Pret Zikas vīrusu vēl nav izstrādāta vakcīna.

Sabiedrības veselības draudu dēļ olimpiskās spēles vēl nekad nav bijušas atceltas. Bet 2003. gadā no Ķīnas uz ASV tika pārcelts Pasaules kauss sieviešu futbolā SARS infekcijas dēļ.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl