Zinātne apstiprina – suns spēj atšķirt tavu prieku un dusmas!

Komentāri

Austrijas zinātnieki, kas pievērsušies suņu uztveres īpatnībām, secinājuši, ka tie spēj atšķirt cilvēka dusmu vai prieka grimases, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

Lai izdarītu secinājumus par suņu uztveri, austriešu zinātnieki veica eksperimentu. Uz skārienjutīgā ekrāna suņiem bija jānosaka dusmīgas un priecīgas cilvēka sejas grimases.  50% eksperimentā iesaistīto suņu bija jānosaka priecīgās sejas izteiksmes – par pareizo atbildi tie saņēma gardumu. Otrai pusei bija jānosaka dusmīgās sejas izteiksmes, un arī tiem par pareizu atbildi pienācās gardums. Eksperimentā tika secināts, ka sunīši, vēloties pamieloties ar gardumiņiem, ārkārtīgi precīzi spēja noteikt nepieciešamo sejas izteiksmi, par ko pienācās balva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī tad, kad dukšiem bija jānosaka svešinieka sejas izteiksme, tie spēja ar augstu precizitāti noteikt attēlā redzamā cilvēka noskaņojumu.

Zinātnieki arī uzskata, ka suņi arī balstās uz savu pieredzi, lai veidotu uzskatu par cilvēka tābrīža noskaņojumu. Proti, kā cilvēki rīkojas pie noteikta noskaņojuma.

Kā norāda viens no zinātniekiem, šis ir viens no pirmajiem empīriskajiem pētījumiem, kas lielā mērā apstiprina pieņēmumu, ka suņi spēj noteikt cilvēka noskaņojumu.

Lasi vēl