Komentāri

Austrijas zinātnieki, kas pievērsušies suņu uztveres īpatnībām, secinājuši, ka tie spēj atšķirt cilvēka dusmu vai prieka grimases, vēsta britu raidsabiedrība BBC.

Lai izdarītu secinājumus par suņu uztveri, austriešu zinātnieki veica eksperimentu. Uz skārienjutīgā ekrāna suņiem bija jānosaka dusmīgas un priecīgas cilvēka sejas grimases.  50% eksperimentā iesaistīto suņu bija jānosaka priecīgās sejas izteiksmes – par pareizo atbildi tie saņēma gardumu. Otrai pusei bija jānosaka dusmīgās sejas izteiksmes, un arī tiem par pareizu atbildi pienācās gardums. Eksperimentā tika secināts, ka sunīši, vēloties pamieloties ar gardumiņiem, ārkārtīgi precīzi spēja noteikt nepieciešamo sejas izteiksmi, par ko pienācās balva.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arī tad, kad dukšiem bija jānosaka svešinieka sejas izteiksme, tie spēja ar augstu precizitāti noteikt attēlā redzamā cilvēka noskaņojumu.

Zinātnieki arī uzskata, ka suņi arī balstās uz savu pieredzi, lai veidotu uzskatu par cilvēka tābrīža noskaņojumu. Proti, kā cilvēki rīkojas pie noteikta noskaņojuma.

Kā norāda viens no zinātniekiem, šis ir viens no pirmajiem empīriskajiem pētījumiem, kas lielā mērā apstiprina pieņēmumu, ka suņi spēj noteikt cilvēka noskaņojumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl