Komentāri

Plašu sašutumu Zviedrijā izraisījis incidents, kurā bēgļu izmitināšanas centra iemītnieks nodūris tā darbinieci. Reaģējot uz notikušo, Zviedrijas amatpersonas aicina steidzami uzlabot drošību pārpildītajos bēgļu uzņemšanas centros un valstī kopumā.

Zviedrijas premjerministrs Stēfans Lēfvens notikušo nodēvējis par nežēlīgu noziegumu un solījis darīt visu, lai līdzīgi incidenti neatkārtotos.

Tikmēr Zviedrijas policija atklāj, ka ziņas par vardarbīgiem incidentiem bēgļu mītnēs tiek saņemtas teju katru dienu.

”Izsaukumi uz šiem centriem tiek saņemti regulāri, visbiežāk tie ir ikdienišķi konflikti bēgļu vidū. Tiesa, sūdzības par patvēruma meklētāju uzvedību arvien biežāk tiek iesniegtas arī no iedzīvotājiem,” atklāj policija.

Zviedrija, kurā dzīvo teju 10 miljoni cilvēku, pērn uzņēma 160 000 patvēruma meklētāju.

Jau vēstīts, ka bēgļu mītnē Zviedrijas rietumos kāds nepilngadīgs jaunietis nodūra 22 gadus vecu sievieti. Notikušā apstākļi pagaidām netiek atklāti.

Foto

Jau vēstījām, ka notikumi, kas Jaungada naktī notikuši Ķelnē, raisījusi plašu satraukumu Eiropas valstu iedzīvotāju vidū.

Policijas bezspēcība un valsts lielāko mediju centieni noziegumus noklusēt Vācijas sabiedrībā izraisījuši šoku. Vienlaikus Ķelnē un citviet Vācijā sākusies vardarbība pret migrantiem. Tiek ziņots, ka pēdējo nedēļu laikā piekauti vairāki desmiti Āfrikas un Tuvo Austrumu izcelsmes migranti.

Video

Foto: Ķelnes iedzīvotāju protesti pret vardarbību

Lasi vēl