3 komentāri
Zināmi gala rezultāti: Par Katalonijas neatkarību balsojuši 90%
Referendumā piedalījušies tikai 43% no aptuveni 5,3 miljoniem balsstiesīgo. (AP/LETA)

Saskaņā ar galīgajiem balsu skaitīšanas rezultātiem svētdien, 1. oktobrī, notikušajā neatkarības referendumā atdalīšanos no Spānijas atbalstījuši 90,18% balsotāju, piektdien paziņoja Katalonijas reģionālā valdība.

Saskaņā ar tīmeklī publicētajiem rezultātiem no 2 286 217 cilvēkiem, kas piedalījās referendumā, par Katalonijas neatkarību balsojuši 2 044 038.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tajā pašā laikā referendumā piedalījušies tikai 43% no aptuveni 5,3 miljoniem balsstiesīgo.

Katalonijas reģionālās valdības premjerministrs Karless Pudždemons solījis, ka neatkarība tiks pasludināta 48 stundu laikā pēc galīgo balsu skaitīšanas rezultātu saņemšanas, taču šobrīd nav īsti skaidrs, kad un vai tas notiks.

Pudždemons piektdien paziņoja, ka otrdien viņš uzstāsies ar runu par “pašreizējo politisko stāvokli”, taču viņš nesniedza sīkākus paskaidrojumus.

Jau vēstīts, ka tuvojoties pirmdienai, Barselonā spriedze pieaug.

Kopš pagājušās svētdienas policistu vārds katalāņu sarunās izspēlēts bieži, taču ne tajā labākajā nozīmē – joprojām spilgtā atmiņā ir piedzīvotā vardarbība, kas uzliesmoja referenduma laikā – policija sita, grūda, ievainoja balsotājus.

TOP komentāri

 • Viesturs Vecbaštiks - Spānijā
  +1 +1 0

  Viesturs Vecbaštiks - Spānijā

  Kas latviešiem par "niķi" - visu zināt un saprast labāk par visiem? Nu nenotika tāds "referendums" - tas bija "farss", kurā nacionālisti "balsoja" gandrīz vai katrs 10 un vairāk reižu (tam ir daudzi fotogrāfiski pierādījumi), balsoja bērni, garīgi slimie, šķiet arī arābi, pakistānieši, indusi (tiem bija apsolīta "Katalonijas pavalstniecība", ja balsošot par "neatkarību"). Nebija referenduma, viss ir nacionālistu izdomājums. Ne Spānija, ne ES, ne pasaules valstis (izņemot diktatora Maduro Venecuēlu) šo farsu neatzīst. Kādēļ atkal latvieši ir tik mazzinoši un politiski atpalikuši, ka aizstāv viltvāržus?
 • s
  0 0 0

  s

  Madrides vara neatdos apgabalu un teritoriju, kas viņus apgādā.Katalonija taču ir bagātākais rajons.Protams, gribas, lai viņiem izdodas, bet Eiropas birokrātija arī liks šķēršļus, skat, mūsējie arī sēž, astes kājstarpēs ierāvuši, lai gan vajadzētu saprast.
 • Edvīns Lukaševičs-Lācis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl