Zīmīga diena! Šodien sākas sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES

Komentāri

Zīmīga diena ”Brexit” procesā! Šodien sākas sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības. Pēc britu premjerei Terēzai Mejai neveiksmīgajām ārkārtas parlamenta vēlēšanām tika spekulēts, ka sarunas varētu sākties vēlāk, tomēr pagaidām viss notiek pēc plāna.

Gandrīz pirms gada – 23. jūnijā – briti referendumā pieņēma lēmumu pamest Eiropas Savienību. Tikai pēc deviņiem mēnešiem – marta beigās – beidzot tika iedarbināts Lisabonas līguma 50. pants, kas oficiāli sāka izstāšanās procesu. Tas nosaka, ka divu gadu laikā, tātad līdz 2019. gada 29. martam, jāpanāk vienošanās par pilnīgu izstāšanās pabeigšanu. Sarunu process sāksies tikai tagad, jo līdz šim brīdim abas puses formulēja savu izstāšanās stratēģiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sarunas solās būt sīvas, ne tikai diskutējamo jautājumu, bet arī sarunvedēju dēļ. Lielbritānijas galvenais pārstāvis būs ”Brexit” ministrs Deivids Deiviss. Viņš tiek dēvēts arī par ”nē kungu”, jo iemantojis spītīga sarunvedēja slavu. Tikmēr Eiropas Savienības delegācijas vadītājs būs Mišels Barnjē. Laikraksts ”The Telegraph” viņu raksturojis kā ”visbīstamāko cilvēku Eiropā”, jo Briseles pārstāvis izcēlies ar savu pārliecinātspēju.

Vēstulē Briselei britu premjere Terēza Meja norādījusi, ka vēlas panākt pēc iespējas drīzāku vienošanos par Eiropas Savienībā dzīvojošo britu un Lielbritānijā esošo Eiropas Savienības pilsoņu tiesībām. Tāpat jāvienojas par turpmāko sadarbību ekonomikas un drošības jomā. Meja iecerējusi pamest Eiropas Savienības vienoto tirgu, bet panākt jaunu vienošanos par savstarpējās tirdzniecības iespējām.
Brisele vadlīnijās norādījusi, ka galvenais uzdevums sarunās būs pārstāvēt visu Savienības dalībvalstu un to pilsoņu intereses. Tāpat nozīmīgs jautājums būs finansiālās saistības – cik daudz Lielbritānija ir parādā Eiropas Savienībai. Jau izskanējis, ka tā dēvētā izstāšanās cena varētu būt 60 miljardi eiro. Vēl jāvienojas par Ziemeļīrijas un Īrijas robežas nākotni.

Sagaidāms, ka sarunas būs spraigas. Jau tagad Londonas un Briseles starpā iezīmējušās vairākas nesaskaņas, kas diskusijas varētu būtiski sarežģīt. Jāatgādina, ka ”Brexit” sarunas nevar tikt pēkšņi apturētas vai pagarinātas, ja vien par to balsojumā nevienojas pilnīgi visas bloka dalībvalstis un šāda iespējamība ir maz ticama, tādēļ – kompromiss abām pusēm tomēr jāpanāk turpmākajos divos gados un laika atskaite jau ir sākusies…

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl