Zimbabvē, iespējams, notiek valsts apvērsums

Komentāri

Āfrikas valstī Zimbabvē sākusies nopietna nesaprašanās starp armijas komandieri un valsts prezidentu Robertu Mugabi.

Situācija saasinājusies tik tālu, ka armijas karavīri aizvadītajā naktī ieņēmuši valsts raidsabiedrības ZBC galveno biroju un televīzijā teikuši uzrunu tautai.

Armijnieki gan nolieguši, ka valstī notiktu apvērsums, un sacījuši, ka tikai “vēršas pret noziedzniekiem ap Mugabi”, bet pats Mugabe esot drošībā.

93 gadus vecais Zimbabves prezidents Mugabe vēl nav komentējis notiekošo un viņa atrašanās vieta nav zināma.

Saspīlējums Zimbabvē ir pastiprinājies kopš pagājušās nedēļas, kad Mugabe atlaida viceprezidentu Emersonu Mnangagvu. Armijas komandieris ģenerālis Konstantino Čivenga jau brīdināja Mugabi, ka armija iejauksies, ja prezidents nepārtrauks tīrīšanas augstāko amatpersonu vidū.

Zimbabves galvaspilsētas Harares ziemeļu priekšpilsētās aizvadītajā naktī bija dzirdami smago ieroču un artilērijas šāvieni, tomēr situācija bija neskaidra. Pasaules ziņu aģentūras vēstī, ka Harares ielās redzami tanki.

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm 1

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl