Komentāri
Zikas vīrusa izplatība: var būt vēl ļaunāk, nekā esam iedomājušies
Foto: AFP / LETA

Zikas vīruss ir neprognozējams, un līdzšinējā situācija var kļūt vēl ļaunāka, paziņojusi Pasaules Veselības organizācijas vadītāja Margarēta Čana.

Viņa pavēstījusi, ka līdzšinējā pieredze ar līdzīgiem vīrusiem rāda, ka tie var būt viltīgi un neparedzami. Līdztekus izteiktajām bažām Čana atzinīgi novērtējusi Brazīlijas valdības īstenotos vīrusa apkarošanas pasākumus.

Un uzteikusi sadarbību ar Starptautisko Olimpisko kustību, lai novērstu draudus sportistiem un skatītājiem vasarā gaidāmajās Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs.

Foto

“Mēs iedrošinām vietējo valdību. Taču jārēķinās, ka var kļūt vēl ļaunāk, pirms sāksim just kādu uzlabojumu. Mums ir darīšana ar komplicētu vīrusu. Tā attīstība ir grūti prognozējama, un mums jābūt gataviem nepatīkamiem pārsteigumiem.”

Zikas vīrusu pārnēsā moskīti. Īpaši bīstams tas ir grūtniecēm, jo inficējoties var tikt nodarīti nopietni smadzeņu bojājumi gaidāmajam mazulim.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl