Komentāri
Ziemeļkorejas ūdeņraža bumbas izmēģinājumiem ir sekas; ANO izstrādās jaunas sankcijas
Foto: AFP / LETA

ANO Drošības padome nekavējoties sāks izstrādāt jaunas sankcijas pret Ziemeļkoreju.

ANO trešdien sarīkoja ārkārtas sanāksmi, kas tika sasaukta pēc Phenjanas paziņojuma, ka tā esot izmēģinājusi ūdeņraža bumbu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagaidām gan nav gūts apstiprinājums, kāda veida iekārta tika izmēģināta, un vai tiešām šāds izmēģinājums notika, taču jebkāds kodolizmēģinājums ir ANO Drošības padomes rezolūciju pārkāpums.

Foto

“Kodolizmēģinājums, par ko ziņoja Ziemeļkoreja, ir ļoti satraucošs. Tas no jauna pārkāpj Drošības padomes rezolūciju, lai gan starptautiskā sabiedrība ir daudzkārt lūgusi pārtraukt šādas darbības. Tas ir arī nopietns starptautisko normu pārkāpums. Notikušais destabilizē reģiona drošību un apšauba starptautiskos centienus,” norāda ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns.

Arī trim iepriekšējiem kodolizmēģinājumiem, kurus Ziemeļkoreja sarīkoja 2006., 2009. un 2013. gadā, sekoja ANO sankcijas.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl