1 komentārs
Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns atvērts jaunam samitam ar Trampu
AP/SCANPIX

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ir atvērts trešajam samitam ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, lai runātu par kodolieroču programmu. Tiesa, ar nosacījumu, ka Amerika šoreiz piedāvātu “pieņemamus nosacījumus”, tā ziņo Phenjanas mediji.

Par to Kims Čenuns paziņoja, pirmo reizi savas valdīšanas vēsturē sakot runu Ziemeļkorejas parlamentā. Viņš norādīja, ka iepriekšējās tikšanās neveiksmē vainojamas ASV vienpusējas prasības, lai arī viņa personīgās attiecības ar Trampu vēl arvien esot labas.

Sestdien Phenjanas centrālajā laukumā pulcējās tūkstošiem cilvēku, lai skatītos sava līdera pirmās runas pārraidi valsts parlamentā. Tajā iedzīvotājiem Ziemeļkorejas diktators atkārtoja jau agrākos apgalvojumus, ka valsts ekonomika izturēs smagās starptautiskās sankcijas.

Reaģējot uz Ziemeļkorejas teikto par atvērtību vēl vienam samitam, arī ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka šāds trešais samits “būtu ļoti labs” un ļautu skaidrāk saprast, katras valsts pozīciju. Tāpat Tramps norādīja, ka abu līderu attiecības joprojām saglabājas ļoti labas.

Iepriekšējais abu līderu samits notiks februāra beigās Vjetnamā, kur Tramps cerēja, ka Ziemeļkorejas līderis apsolīs pilnībā atteikties no savām kodolraķetēm, apmaiņā pret pakāpenisku starptautisko sankciju atcelšanu. Taču Trampam neizdevās panākt savu un tikšanās beidzās bez vienošanās.