Ziemeļkorejas līdera dzimšanas dienai par godu notiek ballistiskās raķetes izmēģinājums

Komentāri
Ziemeļkorejas līdera dzimšanas dienai par godu notiek ballistiskās raķetes izmēģinājums
FOTO: LETA

Totalitārajā Ziemeļkorejā šodien svinības! Tiek svinēta valsts pirmā vadoņa dzimšanas diena. Tie ir lielākie nacionālie svētki Ziemeļkorejā, kam par godu netiek taupīti arī militārie resursi.

Dienvidkoreja ziņo, ka svētkiem par godu šodien noticis arī ballistiskās raķetes izmēģinājums, taču – neveiksmīgs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gandrīz vai iestudētā sinhronitātē Phenjanas iedzīvotāji šodien devās milzu skulptūru virzienā. Tā ir tradīcija, kad pie bijušo vadoņu kājām tiek likti ziedi un gods izrādīts, visiem reizē tām klanoties.

Ziemeļkorejas pirmā vadoņa Kima Ilsuna dzimšanas diena ir lielākie nacionālie svētki Ziemeļkorejā. Pēc viņa pie varas bija dēls, bet nu totalitāro valsti tādā pašā veidā vada mazdēls:

“Šai nozīmīgajai dienai par godu atnācu pie ģenerāļu statujām un cieņā noliecos pie tām. Tagad es strādāšu cītīgāk, lai īstenotu mūsu vareno līderu mācības un mērķus.”

Svētku uguņošana nebūt nav nozīmīgākā no svinību norisēm. Šī ir diena, kad Ziemeļkoreja cenšas demonstrēt arī savu militāro diženumu, par ko satraucas reģiona kaimiņvalstis.

Dienvidkoreja novērojusi, ka šodien noticis ballistiskās raķetes izmēģinājums. Valda bažas, ka ar to Phenjana var sasniegt arī Savienoto Valstu bāzes Klusajā okeānā.

Šodien agri no rīta Ziemeļkoreja no Austrumkrasta palaida raķeti, bet, domājams, mēģinājums bija neveiksmīgs. Turpinām vērot un gatavojamies citām līdzīgām provokācijām.

Par spīti ANO brīdinājumiem un sankcijām, Ziemeļkoreja jau vairākkārt izmēģinājusi maza un vidēja darbības rādiusa raķetes. Šis bija pirmais mēģinājums Musudan raķetei, kas spēj sasniegt mērķus pat 4000 kilometru attālumā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl