Ziemeļkorejas diktators devies ceļā uz samitu Krievijā

5 komentāri
Ziemeļkorejas diktators devies ceļā uz samitu Krievijā
EPA/SCANPIX

Ziemeļkoreja diktators Kims Čenuns devies ceļā uz Krieviju, lai tur aizvadītu pirmo kopīgo samitu ar valsts prezidentu Vladimiru Putinu. Kims vairākas stundas garo ceļu uz Tālo Austrumu pilsētu Vladivostoku veiks ar savu iecienītāko transporta veidu – vilcienu.

Ziemeļkorejas propagandas mediji jau izplatījuši attēlus ar Kima pošanos Krievijas samitam. Viņam pievienojušās vairākas Ziemeļkorejas amatpersonas.

Tikmēr Vladivostokā lielā ātrumā tiek uzposta pilsētas seja. Ielās redzami strādnieki, notiek ceļa un atsevišķu ēku fasādes remonts. Ceļš, kas ved prom no dzelzceļa stacijas, padarīts mazāk stāvs, visticamāk, lai ļautu izbraukt Kima limuzīnam.

Par samita nepieciešamību dalītas domas ir vietējiem iedzīvotājiem.

Kremlis apstiprinājis, ka abu līderu samitā tiks runāts par “politisko un diplomātisko risinājumu kodolproblēmai Korejas pussalā”. Ziemeļkoreja arī meklē iespējas stingro starptautisko sankciju mīkstināšanai, pēc tam, kad divos samitos ar ASV komunistiskajai valstij tas nav izdevies.

Pēdējā laikā Ziemeļkoreja kāpinājusi retoriku – pagājušajā nedēļā Phenjana pieprasīja, lai Amerikas Savienotās Valstis atsauc no kodolsarunām valsts sekretāru Maiku Pompeo, jo viņš tīšām liekot tām šķēršļus. Ziemeļkoreja arī paziņoja, ka tā izmēģinājusi jaunu taktisko ieroci.

5 komentāri