Komentāri

Naidīga nācija un lielākais šā brīža drauds, – tā tiek dēvēta Ziemeļkoreja, kas turpina satraukt pasauli, veicot arvien jaunus ballistisko raķešu izmēģinājumus. Pēdējie no tiem bijuši tik spēcīgi, ka spētu sasniegt pat ASV lielpilsētas.

Bažas raisa arī fakts, ka ANO Drošības padomes sankcijas Phenjana uztver kā nebijušas un turpina stiprināt savus militāros spēkus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kādēļ šāda situācija izveidojusies un kādas ir nākotnes prognozes, skaidro LNT raidījums “900 sekundes”!

Ziemeļkoreja pēdējā gada laikā veikusi piecus kodolizmēģinājumus, palaidusi 18 raķetes, un tiek uzskatīts, ka organizējusi valsts līdera Kima Čenuna pusbrāļa nogalināšanu ar ķīmiskajiem ieročiem. Pagājušajā piektdienā valsts izmēģināja raķeti, kas pilnīgi reāli varētu sasniegt ASV lielākās pilsētas. Ziemeļkoreja pēc pēdējā izmēģinājuma pavēstījusi, ka “Vašingtonai tas jāuztver kā nopietns brīdinājums”.

Kopš 50. gadiem, kad beidzās Korejas karš, attiecības starp Dienvidkoreju un Ziemeļkoreju ir naidīgas. Karā Ziemeļkoreja bija Padomju Savienības, savukārt Dienvidkoreja ASV pusē. Tiek uzskatīts, ka tieši šajā laikā valsts tika iepazīstināta ar kodolieroču izmantošanu.

Ziemeļkorejas pastiprinātā interese par šiem ieročiem izpelnījās sabiedrisku nosodījumu 90. gados. ANO un vairākas valstis Ziemeļkorejai noteikušas stingras ekonomiskās sankcijas, tomēr valsts nereaģē un turpina veikt raķešu izmēģinājumus. Bumba ar laika degli šobrīd ir Ziemeļkorejas sabiedrotās Ķīnas rokās. To uzskata par spēcīgāko ekonomisko sviru turētāju. Tomēr valsti vaino bezdarbībā. Ķīna baidās destabilizēt Ziemeļkorejas valdību, tādējādi radot spriedzi uz savas robežas.

Redzot, ka sankcijas nestrādā, ASV jau draudējusi izmantot militāru spēku, tomēr tiek uzskatīts, ka Ziemeļkorejas rīcībā ir plašs militārais arsenāls – gan raķetes, gan ķīmiskie un bioloģiskie ieroči, gan aptuveni miljons karavīru. Iespējamība, ka militāra spēka izrādīšana pret Ziemeļkoreju izpelnīsies pretreakciju, ir ļoti liela. Visas iesaistītās puses apjauš, ka atklāts karš ir iespējams, tomēr tajā iesaistīties neviens nav ieinteresēts.

Vai Ziemeļkorejas valdībai varētu veidoties opozīcija, kas izjauktu līdzšinējo kursu? Atbilde ir, – visticamāk, nē. Mediji un iedzīvotāji tiek stingri kontrolēti, cilvēkiem ir ierobežota piekļuve informācijai, daudziem nav iespējas pamest valsti.

Lai situāciju risinātu, eksperti uzskata, ka tam jābūt dialoga un spiediena kombinācijai. Spiediens varētu nozīmēt sankcijas, bet ar noteikumu, ka Ķīna iesaistās. Savukārt diplomātisks risinājums – savstarpējas sarunas un miera līgums starp Dienvidkoreju un Ziemeļkoreju. Tiek uzskatīts, ka panākumu atslēga slēpjas sekmīgā ASV, Ķīnas, Japānas un Dienvidkorejas sadarbībā. Tomēr pagaidām gan katra no pusēm darbojas savā virzienā. Jāsecina, ka Ziemeļkoreja ir lielvaru spēļu rezultāts, kas nu kļuvis nepanesams pašām lielvarām.

Foto! Ziemeļkoreja ir veikusi jaunu ballistiskās raķetes izmēģinājumu

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl