Ziemeļkoreja uzspridzina kodolizmēģinājumu poligonu

Pievienot komentāru
Ziemeļkoreja uzspridzina kodolizmēģinājumu poligonu
Foto: Reuters / LETA

Ziemeļkoreja vairāku ārvalstu žurnālistu klātbūtnē esot iznīcinājusi Pungeri kodolizmēģinājumu poligonu, lai tādējādi mazinātu valdošo reģionālo saspīlējumu.

Poligonā esošie ārvalstu žurnālisti norādījuši, ka viņi kļuvuši par lieciniekiem spēcīgam sprādzienam, ziņo raidsabiedrība “BBC”.

Klātesošais “Sky News” žurnālists norāda, ka poligona apkārtnē notika laika atskaite, pēc kā sekoja pamatīga eksplozija. Tiek ziņots par diviem sprādzieniem.

Ziemeļkoreja jau šā gada sākuma izteicās, ka viņi plāno noslaucīt poligonu no zemes virsas, tādējādi uzlabojot diplomātiskās attiecības ar kaimiņos esošo Dienvidkoreju un ASV.

Tikmēr zinātnieki pieļauj, ka poligons ir sabrucis, jo pēc pēdējā veiktā izmēģinājuma 2017. gada septembrī tas kļuva neizmantojams.

Iepriekš secināts, ka kalns virs Ziemeļkorejas galvenā kodolizmēģinājumu poligona ir sagruvis vairāku izmēģinājumu sprādzienu ietekmē, padarot poligonu nedrošu turpmākiem testiem, un Ziemeļkoreja, iespējams, tādēļ paziņojusi par kodolizmēģinājumu un starpkontinentālo raķešu izmēģinājumu programmas apturēšanu.