Ziemeļkoreja uz Trampa prasību apturēt raķešu izmēģinājumus atbild ar draudiem

7 komentāri
Ziemeļkoreja uz Trampa prasību apturēt raķešu izmēģinājumus atbild ar draudiem
Ziemeļkoreja pavēstījusi, ka faktiski jau gatava raidīt četras, iespējams, ar kodolgalviņu aprīkotas raķetes uz ASV piederošo Guamas salu (AP/LETA)

Piektdien, 11. augustā, ar kārtējo Ziemeļkorejai veltīto paziņojumu nācis klajā ASV prezidents Donalds Tramps. Savā sociālā tīkla “Twitter” kontā viņš paziņojis, ka ieroči ir gatavībā gadījumam, ja Phenjana rīkosies neapdomīgi.

Arī šoreiz Ziemeļkoreja atbildi parādā nav palikusi un pavēstīja, ka faktiski jau gatava raidīt četras, iespējams, ar kodolgalviņu aprīkotas raķetes uz ASV piederošo Guamas salu.

ASV prezidents Donalds Tramps savā “Twitter” ierakstā pavēstījis, ka “gadījumam, ja Ziemeļkoreja rīkosies neapdomīgi, militārie risinājumi ir pilnībā gatavi un ieroči pielādēti. Vienlaikus Tramps cer, ka Kims Čenuns atradīs citu ceļu!”

Uz Trampa ierakstu Ziemeļkoreja parādā nepalika un kārtējo reizi piedraudēja ar Guamas salas iznīcināšanu. Raķešu palaišana būšot iespējama pēc pāris dienām. Vienlaikus tiek uzsvērts, ka Tramps Korejas pussalu novedis soļa attālumā līdz kodolkaram.

Phenjanas iedzīvotāju vidū iespējamais karš redzamu satraukumu nav radījis. Vismaz Rietumu žurnālistiem vairums atkārto televīzijā dzirdētos paziņojumus.

Tikmēr Rietumu valstis turpina paust bažas par aizvien pieaugošo spriedzi. Vācijas kanclere Angela Merkele piektdien aicināja ASV un Ziemeļkoreju nomierināties.

Jau vēstītas, ka aizvadītajā sestdienā ANO Drošības padome vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, kas nosaka stingrākas sankcijas pret Ziemeļkoreju, – pārējā pasaule no Phenjanas nepirks ogles, dzelzi, svinu, kā arī zivis un citus jūras produktus. Tādējādi Ziemeļkorejas eksporta ieņēmumi kritīsies aptuveni par trešdaļu.

TOP komentāri

 • Egons Ligeris
  +3 +3 0

  Egons Ligeris

  1. Kims nav idiots. Viņš labi saprot ka ja viņš izlaidīs raķeti uz to salu neatkarīgi vai aizlidos vai ne viņu ASV iznīcinās.
  2. Tad kāda velna pēc viņš bļauj kā to izdarīs? Ļoti vienkārši viņš labi zin kas notika ar Kaddafi un Huseinu, kuriem nebija nekādu raķešu. Tā ka viņš neatteiksies no kodolprogrammas.
  3. No Ziemeļkorejas raķešu bāzes līdz Vladivastokai ir 300km un Krievija nav Ziemeļkoreja. Tā neļaus bombet Ziemeļkoreju tā vienkāršā iemesla dēļ ka no tā var ciest Krievijas pilsoņi. Jo ja bombes tad sāks ar kara objektiem ā kur garantija kā neuziet gaisa kāda ziemeļkorejas kodolrakete un vējš neaiznes radiāciju uz Vladivastoku? Kā aiznesa līdz Latvijai kad Černobiļas atomelektrostacijas avārija bija.
 • Māris Krievs
 • Āā

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl