Ziemeļkoreja rada draudus pasaulei. Ārpolitikas eksperts norāda, ka tie var novest pie reāla kara

0 Komentāru
Ziemeļkoreja rada draudus pasaulei. Ārpolitikas eksperts norāda, ka tie var novest pie reāla kara
Foto: AFP / LETA

Pieaug spriedze Korejas pussalā. Ziemeļkorejas līderis pats uzprasās uz karu, tā paziņojusi ASV vēstniece ANO Nikija Heilija.

Ziemeļkoreja nedēļas nogalē atkal satricināja starptautisko sabiedrību, izmēģinot ūdeņraža bumbu, ko iespējams uzstādīt uz ballistiskās raķetes.

Ārpolitikas eksperts Māris Andžāns neizslēdz iespēju, ka saspīlējums Ziemeļkorejā var novest pie reāla kara: ”Vēl viena iespēja ir militārs risinājums, kas aizvien biežāk izskan ASV gan prezidenta administrācijā, gan arī Kongresā. Tur izvēles nav vieglas – vienmēr tiek piesaukts, ka upuru skaits būs liels. Iespējams, tiešām labāk ir, ka upuri tiek nesti Ziemeļkorejā, nevis Ziemeļamerikā, jo ASV arī pakāpeniski nonāk tādā situācijā, kad ir jāizšķiras – atrisināt konfliktu attālā pasaules vietā vai ļaut Ziemeļkorejai attīstīt savas ieroču tehnoloģijas vēl tālāk un nonākt tādā pozīcijā, ka visas ASV lielās pilsētas nonāks zem Ziemeļkorejas mērķa. Un tad nākotnes vēsturnieki droši vien varētu nepiedot ASV prezidentam, ka viņš nav atrisinājis situāciju.”

0 Komentāru