Ziemeļkoreja pielīdzina Obamu mērkaķim

Komentāri
Ziemeļkoreja pielīdzina Obamu mērkaķim
Foto: AFP/LETA

Phenjana sestdien nosaukusi ASV prezidentu Baraku Obamu par mērkaķi, reaģējot uz viņa pamudinājumu kinoteātriem izrādīt pretrunīgi vērtēto filmu par atentātu pret Ziemeļkorejas diktatoru Kimu Čenunu.

Vienlaikus Ziemeļkorejas Nacionālā aizsardzības komisija (NAK) apsūdzējusi Vašingtonu valsts interneta mediju bloķēšanā un piedraudējusi ar neizbēgamiem nāvējošiem triecieniem.
Obama kā mērkaķis tropiskajā mežā vienmēr rīkojas neapdomīgi gan vārdos, gan darbos, teikts NAK paziņojumā, kuru izplatījusi Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Ja ASV, neskatoties uz atkārtotiem brīdinājumiem, turpinās savu amerikānisko, patvaļīgo un gangsteriem raksturīgo untumaino praksi, ASV jāpatur prātā, ka tās neveiksmīgā politika saņems neizbēgamus nāvējošus triecienus, teikts NAK paziņojumā.

Kā ziņots, plašu rezonansi izraisījusī studijas Sony Pictures komēdija The Interview, kas stāsta par atentātu pret Ziemeļkorejas diktatoru Kimu Čenunu, tomēr nonākusi uz lielajiem ekrāniem un filmu sākuši izrādīt vairāki ASV neatkarīgie kinoteātri.

Pēc hakeru kiberuzbrukumiem un draudiem sarīkot terora aktus kinoteātros studija sākotnēji atteicās no filmas izrādīšanas, tomēr, reaģējot uz kritiķu, arī Obamas, pārmetumiem, ka nav pieļaujama izteiksmes brīvības apdraudēšana, nolēma šo lēmumu pārskatīt.

Vairāki simti neatkarīgo kinoteātru ASV pieteicās izrādīt kinolenti, pēc tam kad lielie kinoteātru tīkli no tās izrādīšanas bija atteikušies.

Filmu iespējams noskatīties arī tās tīmekļa vietnē, kā arī Google pakalpojumu YouTube un Play vietnēs un ar Microsoft platformas Xbox Video starpniecību, tomēr vienīgi ASV.

The Interview nedienas sākās jau 24.novembrī, kad hakeri sāka tīmeklī publicēt delikātu un dažkārt apkaunojušu uzņēmuma informāciju, sākot no algu sarakstiem un beidzot e-pastiem, kuros vadošie darbinieki šķendējas par studijas zvaigznēm.

Decembra vidū divi Sony Pictures vadības pārstāvji – Eimija Paskāla un Skots Radins – bija spiesti atvainoties, pēc tam kad tīmeklī bija publicēti viņu netaktiskie e-pasti ar rasistiskām noskaņām par Obamu.

Hakeri arī draudējuši sarīkot teroraktus kinoteātros, kas izrādīs filmu The Interview.
Ziemeļkorejas vēstnieks ANO iepriekš nosodījis kinolenti, nodēvējot to par neslēptu terorisma sponsorēšanu, kā arī kara pieteikumu.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl