1 komentārs
Ziemeļkoreja virs Japānas izmēģinājusi līdz šim spēcīgāko raķeti! Japāna izsludina trauksmi
Cilvēki Japānā aicināti nepamest mājas un slēpties pagrabos (AP/LETA)

Naktī uz otrdienu, 29. augustu, saņemta satraucoša ziņa. Ziemeļkoreja izmēģinājusi līdz šim spēcīgāko raķeti, un tā pārlidojusi Japānas teritoriju.

Raķete tika izšauta no galvaspilsētas Phenjanas. Tā piezemējusies Klusā okeāna ziemeļdaļā. Dienvidkoreja paziņojusi, ka raķete nolidojusi apmēram 2700 kilometru un sasniegusi maksimālo 550 kilometru augstumu, lidojot virs Japānas ziemeļu salas Hokaido. Par spīti stingrām ANO sankcijām, Ziemeļkoreja turpina demonstrēt militāro spēku. Pirms dažām dienām Phenjana izšāva jūrā trīs maza darbības rādiusa ballistiskās raķetes. Pagājušajā mēnesī tika palaista raķete, kas būtu spējīga sasniegt ASV lielākās pilsētas.

Eksperti notikušo raksturojuši kā vislielākos līdz šim radītos Ziemeļkorejas draudus. Asi reaģējusi Japāna, kas varēja kļūt par tiešu uzbrukuma upuri.

Japānas ziemeļu daļā pagājušajā naktī izsludināta trauksme, cilvēki aicināti nepamest mājas un slēpties pagrabos. Japānas amatpersonas notikušo nodēvējušas par nežēlīgiem bezprecedenta draudiem, kas rada ļoti nopietnu apdraudējumu valsts mieram un drošībai. Japānas premjerministrs Šinzo Abe arī aicinājis nekavējoties sasaukt ANO drošības padomes sēdi.

TOP komentāri

  • Valdis
    0 0 0

    Valdis

    Tiešām nesaprotu, ka pasaules spēcīgie izlūkdienesti nevar to pelmeni apēst ?! Laikam gaida, kāmēr pašiem kāda ātombumba uz galvas nokritīs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl