Ziemeļkoreja draud ASV: valsts varētu izmēģināt ūdeņraža bumbu Klusajā okeānā

3 komentāri
Ziemeļkoreja draud ASV: valsts varētu izmēģināt ūdeņraža bumbu Klusajā okeānā
Foto: Reuters

Nesaskaņas Ziemeļkorejas un ASV starpā kļūst arvien asākas. Ziemeļkorejas līderis nācis klajā ar paziņojumu, ka reaģēs uz ASV izteikumiem un darbībām ar līdz šim vēl nepieredzētu pretdarbību.

Kims Čenuns atsaucies uz ASV prezidenta Donalda Trampa draudiem, ka viņš grasās pilnībā iznīcināt Ziemeļkoreju, ja tā apdraudēs ASV un sabiedrotos.

Savukārt Ziemeļkorejas ārlietu ministrs Ļi Jonho ir paziņojis, ka valsts varētu izmēģināt ūdeņraža bumbu Klusajā okeānā, lai izpildītu vadoņa Kima Čenuna solījumu īstenot “augstākā līmeņa” rīcību pret ASV.

Čenuns pavēstījis, ka Tramps ir mentāli nestabils un viņa izteikumi ir visnežēlīgākais aicinājums uz karu pasaules vēsturē. Ziemeļkorejas līderis arī norādījis, ka Trampa sacītais tikai apliecinot, ka Phenjanas līdzšinējās militārās aktivitātes ir bijušas ļoti atzīstamas un tās ir jāturpina. Tikmēr ASV valsts sekretārs pavēstījis, ka ir gluži pretēji.

Tramps ceturtdien parakstīja rīkojumu, kas ļauj Vašingtonai vērst sankcijas pret bankām, uzņēmumiem un fiziskajām personām, kas iesaistās darījumos ar Ziemeļkoreju.

3 komentāri