Ziemeļkoreja atkāpjas no draudiem dot tūlītēju kodoltriecienu ASV piederošajai Guamas salai

3 komentāri

Otrdien, 15. augustā, Ziemeļkoreja paziņojusi, ka atkāpusies no draudiem uzbrukt ASV piederošajai Guamas salai. Tās līderis Kims Čenuns paziņojis, ka esot gatavs kādu laiku vēl vērtēt amerikāņu rīcību.

Kārtējais spriedzes pieaugums ASV un Ziemeļkorejas attiecībās sākās pirms divām nedēļām, kad ANO pieņēma jaunas un stingrākas sankcijas, sodot komunistisko diktatūru par tās centieniem attīstīt kodolieročus. Ziemeļkoreja paziņoja, ka ASV par to samaksāšot. Savukārt karstasinīgais ASV prezidents Donalds Tramps brīdināja, lai Ziemeļkoreja labāk ASV vairs nepiedraud, jo pretī saņemšot tādu triecienu, kādu pasaule vēl nekad nav redzējusi.

Nākamais solis eskalācijā bija Ziemeļkorejas paziņojums, ka tā gatava dot kodoltriecienu ASV militārajai bāzei Guamas salā Klusajā okeānā, liekot tās iedzīvotājiem dzīvot kodolkara bailēs.

Tagad no Ziemeļkorejas pienācis signāls, ka spriedze varētu mazināties. Valsts televīzijā izplatītā propagandas sižetā stāstīts par to, kā dižais līderis Kims Čenuns apmeklējis raķešu bāzi un iepazinies ar Guamas trieciena plāniem, tomēr esot gatavs dot amerikāņiem laiku laboties.

Analītiķi norāda, – kaut ieturēts Ziemeļkorejai tipiskajā kareivīgajā tonī, šis paziņojums tomēr vairs neuzstāj, ka Ziemeļkorejas kodoltrieciens Amerikai ir tuvāko dienu jautājums. Ķīnas Ārlietu ministrija jau paziņojusi, ka līdz ar to Korejas krīzē esot sasniegts pagrieziena punkts.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl