Ziemassvētku vecītis Lapzemē rosīgi gatavojas svētku vakaram

0 Komentāru

Atlicis pavisam nedaudz, un elpu atvilkt varēs Ziemassvētku vecītis Lapzemē. Pirmssvētku laiks Ziemassvētku vecītim un palīgiem ir vissaspringtākais – jāizlasa no visas pasaules atsūtītās bērnu vēstules un jāgatavojas dāvanu piegādei.

“Santa Klausam Lapzemē” – šādu adresātu savām vēstulēm norādījuši tūkstošiem bērnu visā pasaulē. Ziemassvētku vecīša ciematā mītošajiem palīgiem jāspēj laikus ik gadu izlasīt aptuveni pusmiljonu vēstuļu un vēlmju sarakstu. Visvairāk ar vecīti šogad vēlējušies sazināties bērni no Ķīnas, Polijas, Itālijas un Apvienotās Karalistes.

Novembra izskaņā gan bija bažas, vai visas vēstules sasniegs adresātu, jo Somijā divas nedēļas streikoja pasta darbinieki, taču sūtījumi ir nogādāti galamērķī.

Ziemassvētku vecītis apgalvo, ka bērni šogad galvenokārt uzvedušies paklausīgi, tāpēc dāvanas būs jāpiegādā daudziem. Kamēr elfi gatavo dāvanu sarakstu, pirms sarežģītā brauciena atelpu gūst Santa Klausa ziemeļbrieži.

Lai gan Santa Klauss mīt tālu ziemeļos, viņš seko līdzi pasaules aktualitātēm un ir noraizējies par klimata pārmaiņām, tāpēc, dodoties pa sniegainu meža taku pie saviem ziemeļbriežiem, viņš aicina būt saudzīgiem pret dabu.

0 Komentāru