Ziemas peldētāji jeb “roņi” ir arī Ķīnā! Cilvēki metas ūdenī pat tad, kad ārā ir -20 grādu…

0 Komentāru
Ziemas peldētāji jeb “roņi” ir arī Ķīnā! Cilvēki metas ūdenī pat tad, kad ārā ir -20 grādu…

“Roņi”, “divkājainie leduslāči”… Interesantu apzīmējumu ziemas peldēšanas entuziastiem netrūkst. Paši ekstrēmākie šīs nodarbes piekritēji šobrīd pulcējušies Ķīnā, kur metas ūdenī, neraugoties uz ārā valdošo -15 līdz -20 grādu temperatūru.

Temperatūra zem -15 grādu atzīmes un dzelstošie Sibīrijas vēji nav iemesls, lai atturētu vietējos un ārvalstu ziemas peldētājus gremdēties Harbinas upes ūdeņos Ķīnas ziemeļos.

Aptuveni 400 ziemas peldētāji no 34 entuziastu apvienībām Ķīnā un citviet pasaulē devās ledainajā ūdenī, lai sacenstos par labākā ziemas peldētāja titulu.

Ziemas peldēšana Ķīnas ziemeļos ir populāra nodarbe, ar ko lielākoties aizraujas vedējā paaudze un gados vecāki ķīnieši, ticot, ka gremdēšanās ledainajā ūdenī būtiski uzlabo veselību un pašsajūtu.

Foto

Kāds sacensību dalībnieks, 51 gadus vecais ķīnietis, dzīvo Deižinas pilsētā, kur ir pieejams tikai stāvošs ūdens. Viņš atzīst, ka pēc peldes Harbinā jūtas ļoti laimīgs, jo plūstošam ūdenim esot cita enerģija.

Cits dalībnieks neslēpj, ka ziemas pelde ir liels izaicinājums un spēja tikt galā ar aukstumu gan psiholoģiski, gan fizioloģiski, būtiski ceļot pašapziņu.

Ziemas peldēšanas čempionāts notiek gadskārtējā Harbinas ledus un sniega festivāla ietvaros. Vērienīgais un pasaulē viens no atpazīstamākajiem Ledus festivāliem tika oficiāli atklāts vakar un ilgs līdz 25. februārim.

0 Komentāru