Ziema Eiropā prasa dzīvības; daudzviet tiek slēgti ceļi

0 Komentāru
Ziema Eiropā prasa dzīvības; daudzviet tiek slēgti ceļi
REUTERS/SCANPIX

Stipra snigšana un aukstais laiks atstājis pēdas vairākās Eiropas valstīs. Austrijas Alpos izsludināts brīdinājums par lavīnām, savukārt dzīve faktiski apstājusies vairākās vietās, kur sniegs parasti ir retāka parādība, piemēram, Grieķijā.

Pēc glābēju datiem, pēdējās nedēļas laikā Eiropā laikapstākļu un dabas stihiju dēļ dzīvību zaudējuši jau 13 cilvēki.

Austrijā simtiem iedzīvotāju nevarēja atstāt mājas, jo sniegs bija bloķējis autoceļus. Dažos rajonos biezi apsniguši koki nogāzās, pārraujot elektrolīniju vadus un izraisot elektroapgādes pārtraukumus. Valstī slēgtas skolas, kā arī rekomendēts tīrīt sniegu no māju jumtiem, jo jau pieredzēti ēku iebrukšanas gadījumi.

Traucēta arī aviosatiksme – Amsterdamas Shipholas lidostā otrdien tika atcelti apmēram 25% reisu. Lidmašīnas gaisā nepacēlās arī Slovākijā, kur stiprais sniegs pamatīgi apgrūtina arī satiksmi uz ceļiem.

Austrijā pie Zalcburgas pirmdienas vakarā no kalnu būdiņas tika izglābti 11 Vācijas tūristi, kas bieza sniega dēļ tur bija uzturējušies kopš piektdienas – bez elektrības un ar nelieliem pārtikas krājumiem. Tikmēr Grieķijā dažos rajonos gaisa temperatūra nokritās līdz -20 grādiem pēc Celsija. Sniegs uzsniga arī daudzās Grieķijas salās.

0 Komentāru