1 komentārs

Par spīti varas iestāžu aizliegumam uz Akmens tilta pār Maskavas upi iepretim Kremlim šodien atkal gulst milzīgi ziedu klēpji. Tos atstājuši Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova draugi un atbalstītāji. Ņemcovs pašā Maskavas centrā tieši pirms gada tika brutāli noslepkavots.

“Visai valstij pēc tādas neģēlības bija jāpamostas un jāceļas kājās. Bet tā vietā mēs esam saindēti. Mūs indē ienaida atmosfēra, kas šādas slepkavības padara iespējamas,” pauda Ņemcova atbalstītājs, Maskavas iedzīvotājs Andrejs Ņikuļins.

Politiķa atceres gājienu varas iestādes gan atļāva rīkot, bet aizliedza tā maršrutam vest caur Maskavas centru. Par spīti tam, gājienā piedalījās vairāk nekā 20 tūkstoši cilvēku, tostarp atlikušie liberālās opozīcijas līderi. Viņi ar saukļiem solīja neaizmirst un nepiedot Ņemcova slepkavām.

“Mēs pieprasām demokrātiju Krievijā, mēs vēlamies tādu Krieviju, kurā valdību nomaina tauta un politiskas slepkavības nenotiek – tādu Krieviju, par kādu Ņemcovs atdeva savu dzīvību,” pauda Krievijas opozīcijas līderis Iļja Jašins.

Ņemcovs bija viens no retajiem Vladimira Putina pretiniekiem Krievijā, kurš konsekventi iestājās par demokrātiju un mieru. Savulaik viņš savāca divus miljonus parakstu pret karu Čečenijā, bet vēlāk protestēja pret Krievijas iebrukumiem Gruzijā un Ukrainā. Par viņa slepkavību Krievijas varasiestādes jau aizturējušas vairākus ar pašreizējā Čečenijas prezidenta Ramzana Kadirova drošības spēkiem saistītus cilvēkus. Tomēr nogalinātā politiķa radi uzskata, ka patiesie vaininieki joprojām ir brīvībā.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl