Zemūdens tuneļa būvniecībā no Tallinas uz Helsinkiem investēs 15 miljardus eiro

0 Komentāru
Zemūdens tuneļa būvniecībā no Tallinas uz Helsinkiem investēs 15 miljardus eiro
AFP/SCANPIX

Pasaulē lielākā zemūdens tuneļa projekta attīstītāji “FinEst Bay Area Development” panākuši vienošanos ar Ķīnas fondu “Touchstone Capital Partners” par 15 miljardu eiro investēšanu tuneļa būvniecībā. 

Kā vēsta “Dienas Bizness”, zemūdens tuneļa projekta attīstītājs un “Touchstone Capital Partners” memorandu par 15 miljardiem eiro parakstīja ceturtdien un ziņo, ka sīkāka vienošanās par finansēm tiks panākta tuvāko sešu mēnešu laikā.

Ķīnas fonds tuneļa finansēšanai plāno izmantot Ķīnas infrastruktūras projektu “One Belt One Road”. Paredzēts, ka trešdaļa finansējuma privātās investīcijas, bet divas trešdaļas – parāda finansējums. Tāpat tiek ziņots, ka finanšu struktūra izveidota tā, lai arī citi investori varētu pievienoties tuneļa projektam.

Kā vēsta ziņu aģentūra “Bloomberg”, iecerētais zemūdens tunelis būs vairāk nekā 100 kilometrus garš. Plānots, ka tunelis varētu tikt atklāts 2040. gadā, savukārt būvniecību paredzēts sākt 2024. gadā – tā iepriekš paudis “FinEst Bay Area Development” vadītājs Pēters Vesterbacka.

Iepriekš jau vēstīts, ka tuneļa izbūve starp Helsinkiem un Tallinu izmaksās aptuveni 16 miljardus eiro.

0 Komentāru