Komentāri
Zemnieki Briselē dedzina amatpersonu bildes un ar traktoriem ielenc ES ēkas
FOTO: SCANPIX

Skaļa protesta akcija šodien tika sarīkota Briselē. Zemnieki, arodbiedrību aktīvisti un dažādu organizāciju pārstāvji pie Eiropas Savienības iestādēm pauda iebildumus pret Eiropas Savienības un ASV brīvās tirdzniecības līgumu, ko plānots pabeigt nākamgad. 

Simtiem cilvēku izgāja Briseles ielās, paužot satraukumu par gaidāmajām pārmaiņām, ko nesīs Transatlantiskais brīvās tirdzniecības līgums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Demonstranti, kuru vidū bija zemnieki un aktīvisti no anti kapitālisma un vides aizstāvju organizācijām, dedzināja Eiropas savienības līderu attēlus un siena ķīpas.

Lai arī Policija bija spiesta likt lietā ūdenslielgabalus, lai aizsargātu Eiropas Komisijas ēku, protesta akcija nekļuva vardarbīga.

Zemnieku organizāciju pārstāvji norāda, ka brīvās tirdzniecības līgums jeb transatlantiskās tirdzniecības un investīciju partnerattiecības apdraud Eiropas tradicionālās zemkopības metodes.

Protesta gaitā zemnieki ar saviem traktoriem riņķoja ap Eiropas Savienības ēkām, cenšoties pievērst uzmanību. Protesta akcijas iniciatori vēlējās lai tā sakrīt ar Eiropas Savienības līderu samita otro dienu, taču samits negaidīti noslēdzās jau vakar vakarā.

Tikšanās gaitā Eiropas valstu vadītāji meklēja veidus kā mazināt augošo pretestību pret šo darījumu un pavērt ceļu tā apstiprināšanai līdz nākamā gada beigām.

Eiropas Savienība un ASV vēlas noslēgt vienošanos par transatlantiska tirgus izveidi, kas aptvertu 800 miljonus patērētāju un veidotu gandrīz pusi no pasaules ekonomikas.Tomēr ieceres pretinieki uzskata, ka tādā veidā ASV multinacionālās korporācijas spēs piespiest Eiropas Savienības dalībvalstu valdības samazināt pārtikas, darba un vides standartus, vai ietekmēt veidus, kā tiek pārvaldīta veselības pakalpojumu nozare.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl