Zelenskis un Putins vienojas par pilnīgu pamieru Ukrainā

4 komentāri
Zelenskis un Putins vienojas par pilnīgu pamieru Ukrainā
EPA / SCANPIX

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska un Krievijas prezidenta Vladimira Putina pirmā tikšanās klātienē, kas notika pirmdien Parīzē, vēlu vakarā noslēgusies ar vienošanos par pilnīga pamiera panākšanu Ukrainas austrumos līdz šā gada beigām un jaunu spēku atvilkšanu no konflikta zonām līdz 2020. gada martam.

Gala paziņojumā, ko sarunu dalībnieki nolasīja preses brīfingā pēc sarunām vairāku stundu garumā, teikts, ka puses apņemas panākt pilnīgu un visaptverošu pamiera īstenošanu, ko pastiprinās visu nepieciešamo pamiera atbalsta pasākumu īstenošana, pirms šā gada beigām. Tajā akcentēts, ka tiks panākta vienošanās par trim papildu nošķiršanas zonām Ukrainas austrumos “ar mērķi nošķirt spēkus un aprīkojumu līdz 2020. gada marta beigām”.

Panākta arī vienošanās par gūstekņu apmaiņu.

”Puses panākušas vienošanos par gūstekņu atbrīvošanu līdz 31. decembrim, ievērojot principu ”visi pret visiem”. Panākta vienošanās, ka gūstekņu sarakstu apstiprinās Sarkanais Krusts, kam tiks piešķirta piekļuve visiem gūstekņiem,” sacīja Zelenskis.

Pirmdien notika arī četrpusējas sarunas, kurās bez Zelenska un Putina piedalījās arī Francijas prezidents Emanuels Makrons un Vācijas kanclere Angela Merkele. Šādā pat sastāvā tuvāko četru mēnešu laikā plānots sarīkot jaunu samitu par situāciju Ukrainā.

4 komentāri