Zelenskis par Krievijas militārajiem manevriem Ukrainas pierobežā: Runa ir par visas Eiropas drošību

Pievienot komentāru
Zelenskis par Krievijas militārajiem manevriem Ukrainas pierobežā: Runa ir par visas Eiropas drošību
EPA/SCNAPIX

Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis piektdien, 16.aprīlī, ieradies Parīzē, kur tiekas ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, lai galvenokārt runātu par Krievijas militārajiem manevriem Ukrainas pierobežā, vēsta TV3 Ziņas.

Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska ciemošanās Elizejas pilī pie Francijas prezidenta Emanuela Markona bija ieplānota jau pirms kāds laika, lai amatpersonas apspriestu ekonomikas jautājumus un Kijevas attiecības ar Eiropas Savienību.

Tagad gan klāt nākuši pēdējo nedēļu satraucošie jaunumi, Krievijai koncentrējot karaspēku pie Ukrainas robežas un pieaugot Maskavas uzturēto un apbruņoto kaujinieku bandu pamiera nosacījumu pārkāpumu skaitam Austrumukrainā.

Tāpēc uzreiz pēc abu amatpersonu divpusējās sarunas notika videokonference, iesaistot arī Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Vācijas kanclerei Angelai Merkelei, Francijas prezidentam Emanuelam Makronam un Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim ir “kopīgas bažas par Krievijas karaspēka koncentrēšanu uz robežas ar Ukrainu un nelegāli anektētajā Krimā. Viņi aicināja mazināt šo palielināto karaspēku, lai panāktu situācijas deeskalāciju”, teikts Vācijas līderes preses sekretāra paziņojumā.

Ukrainas prezidents Volodomirs Zelenskis

“Es saprotu, ka šī ir mūsu problēma, bet tā nav tikai mūsu problēma. Runa ir par Eiropas drošību. Ja un kad visa Eiropa to sapratīs, mēs varēsim kopā spert nepieciešamos soļus.”

Zelenskis atsevišķi arī aicināja sarīkot samitu, kurā piedalītos viņš, Merkele, Makrons, kā arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins, lai mazinātu spriedzi attiecībās ar Maskavu.

Volodimirs Zelenskis arī pavēstīja, ka cer nākamnedēļ atjaunot pamieru Donbasā.

Arī Lietuvas un Polijas prezidenti Gitans Nausēda un Andžejs Duda piektdien, 16.aprīlī, aicinājuši Krieviju nekavējoties atvilkt karaspēku no Ukrainas robežas. “Aicinām Krieviju nevilcinoties atvilkt savus spēkus no Ukrainas un Krievijas robežas, īstenot Minskas vienošanās un sadarboties ar Ukrainu, ievērojot starptautiskās tiesības un savstarpēju cieņu,” norādījis Lietuvas prezidents.

Maskava savus militāros manevrus pie Ukrainas robežām pamatojusi ar nepieciešamību pēc militārām mācībām it kā pastāvošo NATO draudu dēļ.