Zelenskis: Baidens atbalsta Ukrainas iestāšanos NATO

3 komentāri
Zelenskis: Baidens atbalsta Ukrainas iestāšanos NATO
AFP/SCANPIX

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis intervijā telekanālam CNN apliecināja, ka nesenās vizītes gaitā Amerikas Savienotajās Valstīs ar ASV prezidentu Džo Baidenu apspriedis perspektīvas, kādas Ukrainai ir uz iestāšanos NATO.

“Es jautāju Baidenam par Ukrainas dalību NATO (..). Viņš atbildēja, varbūt visi vārdi nav gluži precīzi: “Es uzskatu, ka jums ir jābūt tur, bet tas nav tikai mans lēmums”,” sacīja Zelenskis. Viņš norādīja, ka šā jautājuma apspriešanai veltītas 20-30 minūtes.

Zelenskis arī Baidenam teicis, ka, “pateicoties jūsu lēmumam, mums, Ukrainai, šis ceļš [uz NATO] būs īsāks, caurredzamāks”.

Zelenskis ASV oficiālā vizīte bija 31. augustā un 1. septembrī. Intervijā CNN Zelenskis arī norādīja, ka nav korekti salīdzināt Ukrainu un Afganistānu ASV palīdzības kontekstā.

“Es uzskatu, ka mēs nevaram salīdzināt Ukrainu un Afganistānu. Ukraina nav tik ļoti atkarīga no ASV, kāda bija Afganistāna,” skaidroja prezidents.

Ukraina, cik tas ir iespējams, ir neatkarīga no jebkuras citas ekonomikas, viņš piebilda. Zelenskis uzskata, ka nevar būt ne runas par ASV “aiziešanu” no viņa valsts, un uzsvēra, ka Vašingtonai, gluži pretēji, būtu sava klātbūtne jāvairo.

3 komentāri