Zelenskis aicina ievērot stingrību attiecībās ar Krieviju

Pievienot komentāru
Zelenskis aicina ievērot stingrību attiecībās ar Krieviju
REUTERS/SCANPIX

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis aicinājis ievērot stingrību attiecībās ar Krieviju.

Tādu aicinājumu viņš paudis intervijā laikrakstam “Bild” pirms otrdien gaidāmās vizītes Berlīnē un tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli.

Zelenskis intervijā izteicis iebildumus pret gāzesvada “Nord Stream 2” būvniecības turpināšanu. Šis gāzesvads Krieviju tieši savienos ar Vāciju. Ukrainas prezidents to raksturoja kā Eiropas un Ukrainas enerģētiskās drošības apdraudējumu.

Tāpat viņš uzsvēra, ka tā vietā, lai mīkstinātu Krievijai noteiktās sankcijas par atbalstu kaujiniekiem Ukrainas austrumos, tās vajadzētu paplašināt.

“Mana attieksme ir vienkārša un skaidra. Sankcijas ir vienīgais līdzeklis, kā atbrīvot okupēto reģionu un atjaunot mūsu teritoriālo nedalāmību un suverenitāti, un panākt mūsu cilvēku atgriešanos. Ja tas nestrādā, mehānisms ir jāpaplašina,” Zelenskis klāstīja.

Mēnesi pēc stāšanās amatā Zelenskim pirmajā vizītē Vācijā kā Ukrainas prezidentam paredzēta tikšanās ar Merkeli un Vācijas prezidentu Franku Valteru Šteinmeieru.

Gaidāms, ka sarunās galvenā uzmanība tiks pievērsta centieniem atjaunot strupceļā nonākušo miera procesu Ukrainas austrumos, kur valdības spēki jau piecus gadus cīnās pret prokrieviskiem kaujiniekiem.

Vācija kopā ar Franciju kā vidutājs mēģina rast risinājumu konfliktam.

Bijušais televīzijas komiķis Zelenskis Ukrainas prezidenta pilnvaras pārņēma no Petro Porošenko. Kopš stāšanās amatā 20. maijā viņš ārvalstu vizītēs ir apmeklējis Briseli un Parīzi.

Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss maijā Zelenski satika Kijevā, kur ieradās kopā ar Francijas kolēģi Žanu Īvu Ledriānu.