Komentāri
Zaudējot vairākumu parlamentā, Terēza Meja vājinājusi pozīcijas pirms “Brexit” sarunām
Foto: AFP / LETA

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja pēc šonedēļ notikušajām parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kurās viņas vadītie konservatīvie zaudēja absolūto vairākumu parlamentā, ķērusies pie jaunas valdības veidošanas.

Vairāki līdzšinējie ministri jau apstiprinājuši, ka saglabās savus amatus arī jaunajā valdībā, tostarp finanšu ministrs Filips Hamonds, ārlietu ministrs Boriss Džonsons un iekšlietu ministre Embera Rada. Amatā paliks arī “Brexit” ministrs Deivids Deiviss un aizsardzības ministrs Maikls Felons.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tomēr astoņi ministri vēlēšanās ir zaudējuši vietu parlamentā, tāpēc viņus nāksies nomainīt. Tikmēr no amata jau atkāpušies britu premjeres Mejas divi tuvākie līdzgaitnieki, kuri vadīja viņas kanceleju. Meja bija izsludinājusi ārkārtas vēlēšanas cerībā vairot savas partijas ietekmi parlamentā pirms uzsākt “Brexit” sarunas. Taču tā vietā savas pozīcijas Meja ievērojami vājinājusi. Sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības Lielbritānija plāno sākt 19. jūnijā.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl