Komentāri
WikiLeaks atklāj, ka ASV izspiegojusi ne tikai Merkeli, bet arī Vācijas ministrus
Foto: Flickr.com / Ben Fruen

ASV Nacionālās drošības pārvalde (NSA) izspiegojusi ne tikai Vācijas kancleri Angelu Merkeli, bet arī vairākus ministrus, liecina tīmekļa medija WikiLeaks trešdien publiskotie dokumenti.

NSA izspiegojusi bijušo finanšu ministru Oskaru Lafontēnu, kurš tagad jau aizgājis no lielās politikas, vicekancleru Zigmāru Gabrielu un vides ministri Barbaru Hendriksu, kas tolaik ieņēma citus amatus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

WikiLeaks publiskotajos dokumentos kā mērķi minēti 69 telefona numuri, tostarp finanšu, ekonomikas un lauksaimniecības ministru. Vairāki no šiem numuriem joprojām tiek izmantoti.

Par Merkeles telefonsarunu iespējamo noklausīšanos sabiedrība uzzināja 2013. gadā, pateicoties bijušā NSA analītiķa Edvarda Snoudena nopludinātajiem materiāliem, kas liecina, ka ASV izlūkdienests nodarbojies ar politisko un rūpniecisko izspiegošanu iepriekš nepieredzētos apmēros un dienestu izmantotās metodes pārkāpušas personas tiesības uz privātās dzīves neaizskaramību.

Snoudena nopludinātie materiāli izraisīja saspīlējumu ASV attiecībās ar daudzām valstīm, tostarp Vāciju.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl